Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Friczy

    senior tag

    válasz avl #246146 üzenetére

    Országútiból ez a harmadik (ha nem számítjuk a kamaszkoromban használt összelegózott bringát, ami valam noname váz volt, Favorit alkatrészekkel, komoly öt sebességgel)
    Valamikor 2005 környékén vettem egyet használtan, Columbus aluváz, karbon villa, 2x9-es Ultegra szettel, Shimano WH-R-500 kerekekkel) valami förmedvén Acor fékekkel, ami mindig elállítódott. Aztán voltak kisebb változások, fékváltókar-csere, fék-csere, majd relatíve olcsón vettem egy régi Trek karbon vázszettet (ha valaki emlékszik a US Postal matricás bringákra Armstrong idejéből, na ez olyan volt). Erre raktam át az alkatrészeket, közben persze ez is változott, lett rajta 3x10 a 2x9 helyett és Fulcrum Racing 5 kerekeket kapott, és nagyjából a Covid kirobbanása után nem sokkal határoztam el magam, hogy most akkor új bringa lesz. Addigra már Trek-sznobbá váltam (nagyon megszerettem ezt a Trek vázat, eszméletlen stabil cucc), úgyhogy ha már sok pénzt kiadok, akkor Trek lesz az új is. Egy Trek Emonda SL5 Disc lett végül is, a régi Treket pedig eladtam.
    Nem bántam meg a cserét, eddig minden tökéletes rajta. Kicsit kisebb is, mint a régi volt (az 56-os volt, ez 54-es), és ez jobb méret nekem.

Új hozzászólás Aktív témák