Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz itouchfan #165274 üzenetére

    Szerintem ahol több xc-s lemegy, oda neked sem kell dropper, inkább csak gyakorlás. Felénk is vannak olyan beteg lejtők, ahol a komolyabb xc-sek simán lemennek és én nem merek, de úgy vagyok vele, hogy majd előbb-utóbb úgyis sikerül nekem is :D . Van egy haverom, aki egyetlen egy ilyen rövid lejtőért képes volt endurot venni és gyakorlatilag ő csak ott teker, egy 1-2 kilóméteres szakaszon feltolja, lejön, feltolja, lejön... Aztán neki ennyi a montizás, mert hosszakat tekerni azzal a bringával nem szeret :D

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz itouchfan #165274 üzenetére

    Ha gyakorolsz,vagy elég hosszú a lejtő de te nem a KOM-ot kergeted,akkor szépen leengedheted előtte a nyerget,majd felfele,vagy hosszúban újra visszaemeled.A menet közben állítható nyeregcső egy extra amely változatos terepen átmenet nélkül,gyorsan használható,ugyanakkor drága és karbantartást igényel majd.

    (#165276) jjeahh...ott pedig aztán van éppen elég lejtő ahhoz,hogy ne ugyanott ereszkedjen orrvérzésig. :F

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • varsam

    őstag

    válasz itouchfan #165274 üzenetére

    Nekem is egy sima alap merev montim van, 100mm rugóút elől, viszont szeretem a helyi traileket amiből van jó pár, és egy-egy igen meredek, technikás illetve sok gyors döntött kanyaros, szóval jóféle singel trailek.
    Én úgy szoktam, hogy feltekerek a hegyre, 3 bar körüli guminyomással és magas normális helyen lévő nyereggel. Amikor felértem és jön a lejtőzés, akkor nyerget leengedem amennyire csak lehet. Ez kb 10 másodperc, a két gumiból pedig kiengedek egy kis levegőt, kézzel tesztelve a nyomást (egy idő után belejön az ember, ha nem, akkor van kis kézipumpa nyomásmérővel), ez még max egy perc és mehet a menet.
    Ez a plusz 1-2 perc amíg átállítod a bringát szerintem nem a világ vége, hegy-dombtetőn úgyis szusszan egyet az ember amikor felér és így nincs gond, hogy ne férsz el az ülés mögött, meg pattog a gumi a köves gyökeres részeken. Én ilyenkor még a hosszú ujjú kesztyűm is felhúzom, táskát magamra szorítom, bukót csekkolom.
    Amikor vége a pályának, leértem és megyek haza, ülés vissza és go.

    Persze a dropper meg a fully király cucc, tervben is van, de amíg nincs addig abból kell főzni ami van. Ez meg ne vegye el az ember kedvét a dologtól.

    [ Szerkesztve ]

  • 6030D

    Ármester

    válasz itouchfan #165274 üzenetére

    Na, nekem ez az egyik gyengeségem, a technikás, meredek lefelé (a másik meg az összes mászás :D ). Én ha eddig estem, akkor nem sebességgel, hanem ilyen lefelé léptetős helyeken gyök kettővel megakadt a kerék, én meg át a kormányon. Amióta felraktam 1 cm-rel kisebb stucnit és a kormányon tekertem előre felé (a markolat így kicsit feljebb áll), azóta jobban át tudom úgy helyezni a súlypontomat a nyereg mögé, hogy jó legyen.
    A fóti Somlyón lévő köves lefelét tudom felhozni példának, ahol előtte nem tudtam/mertem lemenni, most meg igen. Egy nem olyan jó videót, és egy képet találtam róla, de szerintem azért látszanak benne a lépcsők, és hogy mennyire meredek. (Dropperes fullysok nem röhögnek! :P )
    Szóval esetleg egy ilyet próbálj meg. De ez is egyén függő, mert ha valakinek a magasságához képest hosszabb a lába (szerintem én ilyen vagyok), akkor a magas nyereg mögé nehezebben ül be, mert nem éri el a kormányt. Jó a dropper, ha nem zavar a súlya, meg a szervizigénye (mert azért az kap sarat), illetve nekem pl. gond, mert 27,2 mm-es nyeregcsövem van, amihez rövid rugóutas dropperek vannak, illetve a becsúszó még vékonyabb, ami kérdés, hogy jó-e a 80 kg-hoz.

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés