Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz trialboj #118781 üzenetére

    Románia,mely (sajnos) Erdélyt is magába foglalja,kóbórkutya nagyhatalom lehetne.Szerencsére a legrosszabbja a Kárpátokon kívűl van,de van elég dög mindenhol.Itt az anyaországban jobb a helyzet,bár vannak itt is kretén kutyatulajdonosok.

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • Vanir

    veterán

    válasz trialboj #118781 üzenetére

    Egyszer jött utánunk egy falka kiskutya az erdő szélén, de azok inkább aranyosak voltak, mint ijesztőek. Konstruktívat sajnos nem tudok hozzátenni.

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz trialboj #118781 üzenetére

    "Ez szinte csak a montisokat érinti, akikből meg kevesebb van"

    Sajnos nem csak... :( . Mindenkit érint aki szeret kimozdulni a természetbe. Azt nem tudom, hogy más országokban is ez megy-e, de itt egy ideje igen és nagyon sz*r :((( . Emlékszek, kölök koromban néha napokig jártuk a vadont nagyapámmal és soha egy kutya sem támadt meg, mert nem volt ennyi nyáj, max néhány tehéncsorda. Érdekes, hogy tehenekkel máig nem látok kutyákat és ha mégis, akkor sem támadnak.
    Amúgy neked nincs valami ötleted, nem lehetne valamit tenni az ügyben? Valahova valami panaszt benyújtani, vagy kampányolni, vagy tökmindegy, én már mindenben benne vagyok, mert nagyon elegem van :W . Felénk a legtöbb kóbor kutya is a nyájaktól szakad el...
    A kutyasétáltató gazdákkal nem tudom mit lehetne tenni, szerencsére felénk nincs gond velük, mert itt nagy divat agyon nevelni-oktatni a kutyádat. Én a helyedben lefotóznám és feljelenteném.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • Tomi_Sci

    őstag

    válasz trialboj #118781 üzenetére

    Csak azért fut utánad mert menekülsz ;]

    Leszállás a kutya másik oldalára, aztán jól fejbevered a hátsókerékkel vagy ilyesmi ha még ott van, de általában ilyenkor már elfogy a mersz belőlük. Szerencsére nálunk nincs annyi felelőtlen kutyás, akinek állatai vannak azok általában a kutyával is foglalkoznak ezért nem rohangál boldog boldogtalan után, ha csak nem magánterület. Akik nem állattartók azok meg kisebb fajtákat tartanak és csak egyet - kettőt, amit nem para helyretenni.
    Amint látják, hogy nem jó móka téged basztatni, eloldalognak.

    A fenti módszerrel a rekorder egy kan komondor, kb. akkora volt, mint a 21-es mountim. De azóta már jóban vagyunk :)

    Ha több nagytestü kutya támad rád, akkor.. sok szerencsét.

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

  • ZolkoW

    őstag

    válasz trialboj #118781 üzenetére

    a kutyáktól én is f*sok, ha nagyok.. itt nem vészes a helyzet, de már volt olyan,hogy gondolkodtam,vajon mit tennék,ha baj lenne. arra jutottam, hogy jobb híján egy fix pengés kést tartok magamnál,mint kapaszkodót, hasznát nem tudom,mennyit venném, de azért rossz érzés,ha ennyi sincs. egyébként eszem ágában sincs bántani az ebeket,de ha belegondolok,hogy szerintem egy közepes méretű is szétszedne,ha nincs valami eszközöm, meg állítólag nagyon gyorsak is, szóval max lejtőn lefelé lenne esélyem,de talán úgy sem sok. még botra gondoltam, de arra nem igazán láttam olyan kész megoldást,mint hogy a merev késtokot felpántolom a hátizsákom vállpántjára. instant petárda lenne a jó, többször használatos :)

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz trialboj #118781 üzenetére

    Anno, még a 90-es évekbe, meg még a 2000-es évek elején itt a Pilisben és a környéken is sok kóbor kutya volt. Engem is kergettek meg sokszor, volt olyan, hogy centiken múlt, hogy elkapja a lábam. Én szerencsésen megúsztam minden szitut, de volt ismerősöm akit csúnyán harapott meg kuvasz. És valóban, sok olyan eset is volt, hogy nem kóbor kutyákról volt szó, hanem csak a gazda volt trehány és kiszökött a kutya. Egy ismerősöm gáz pisztollyal járt bringázni akkoriban, gumilövedéket is tudott kilőni, használta is párszor, hatásos volt. Előtte kipróbált gázsprayt, mindenféle kutyariasztót, de haszontalannak bizonyult. Én nem akartam ilyen vad módszerekhez folyamodni, de meg tudom érteni azt, aki igen. És ilyenkor meg a gazda van felháborodva, ha rálősz a kutyára. Mostanában elég nyugis a környékünk, nem igazán látok kóbor dögöket, valószínűleg a sok gazdag, befolyásos ember, aki erre felé lakik, szólt, hogy rendet kéne tenni, mert baj lesz. Szóval nyugodtan lehet bringázgatni.

    Kicsit más téma: Lecseréltem a Bryton 310-et egy 330-ra, mert erre már tudok útvonalakat is tölteni. Ezzel nincs is gondom, de az istenért sem találom azt a menüpontot, ahol az össz megtett km-t át tudom írni. Illetve az órát sem tudom rajta beállítani. Valószínűleg csak én vagyok segg hülye ezekhez a kütyükhöz, nem sokat foglalkoztam ezekkel. :)
    Illetve van olyan oldal, ahonnan lehet letölteni túra útvonalakat? .fit fájlokra gondolok. Köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák