Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz Runner_fxr #74716 üzenetére

    Napokra a vásárlás után elkezdett egyik pattogni,megvizsgáltam és picit nagynak éreztem a hézagolást.Utánanéztem a neten,majd szorosabbra állítottam egy hangyányit,mire elhallgatott.Kis időre rá ugyanazt tette a másik,én pedig megismételtem a műveletet a másik pedálnál is,mely szintén elhallgatott.Újabb 2-3 hónap után mintha picit megszorult volna egyik,darabosan mozgott ahogy kezemmel forgattam a hajtókart lánckenéskor.Szétszedtem,pucoltam,zsíroztam és bár szemre nem láttam hibát,most mintha egy kicsit "marna" ahogy forog,vagyis érzik a vázon és hallatszik is az a jellegzetes fém a fémen hang,a pedál meg jó sokat pörög ha meghajtom.Már tapasztalatból tudom,hogy az a pedál melyet megpörgetsz és sokat forog,meg még hangja is van az elindult a kukázás irányába.Meglehet én voltam figyelmetlen a hézagolánál és enyhén túlhúztam,vagy a kontraanya nem volt rendesen megbikázva és tovább csökkenhetett a hézag,de egy 16e forintos pedál csak rendesen kellene legyen hézagolva mikor elhagyja a gyártósort! Bosszantó,mert ez azért nem 2 forintos sz@r. :((

    (#74720) Crytec210...csak példák voltak ipari csapágyasra,nálam meg általában.hamarabb tönkremegy a csapágy mintsem lekopjanak a tüskék.Szerintem különbözik a pont ahol mi egy pedált avétosnak minősítünk.Én is hajtom és hajtottam a rossz csapágyas pedált is,de a tökéletes pedál nem igazán forog 3-4nél többet akárhogy meghajtod,hallani közben meg nem hallod,hogy forog,csak látod.Tiédek még ilyenek? :)

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák