Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz mauimagic #286199 üzenetére

    Én nem vagyok az AXS ellen, nekem is tuti nagyon tetszene, de nagyon utálom, hogy manapság mindent megpróbálnak wirelessre, akksisra, elektromosra csinálni, mert egyszerűen ez a trend. Beülsz egy modern autóba és a kesztyűtartótól a pohártartón át a csomagtérig minden gombnyomásra, motorosan nyílik, ettől én agyf*szt kapnék, egyrészt több a meghibásodási lehetőség, másrészt minden baromira lassú, az ilyesmit gyorsabban megy kézzel, "mechanikusan" kib*szni, megrántani, kinyitni. Az AXS szerencsére nem csak egy haszontalan trendi cucc, hanem értelme is van, ugyanakkor a teleszkóptól a tagon át a dopperig minden akksis wireless irányba halad és attól félek idővel kinyírják a jó öreg faék egyszerű mechanikus cuccokat. Jöhet a lánc nélküli "by wire", vagy wireless hajtás és a wireless fék, lehetőleg külön akksikkal :DDD . Szerintem az lenne amúgy az ideális, ha az összes elektromos wireless kütyü a bringán egyetlen egy szabványos akksiról működne és mindíg megmaradnának a gyártók kínálatában az elektromos vonal mellett a mechanikusak is. Persze ha minden egy akksiról működik, akkor lehet megint drótozni, kábelezni, mert valahogy rá kell csatlakoztatni az összes kütyüt, de valamit valamiért...

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák