Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz Fall-N #274939 üzenetére

    Pici zsír, vagy szerelőpaszta mell, kenőolaj nem kell oda.
    Linkeltem ha nem ismered a D Fusion nyeregcsövet, nézd meg, ott nem lesz ilyen csere.

    Féktisztítóból negyed flakont elfújtam, de 25 cm mélyen nem könnyű (mivel centiket csúszott be), és a középcsapágyból sem szabad kimosni vele a kenőanyagot (oldalt ill fejjel lefele is korlátozottan megy a takarítás és olyan messzire juttatás).

    Kitámasztó: 20 éve nincs egy bringánkon sem. Kivéve kisasszonyét.
    Nem hiányzik, megtanultunk élni nélküle. Egy bringás ismerősnek sincs.
    Értem hogy praktikus is tud lenni (egy rendes furat a való főleg, nem a bilincses), de egyáltalán nem fura ha bringásnak nincs.

    mdavid136: Endurance outi vagy fitness is jó lehet, 32es gumi szinte alap hogy elfér/azzal szerelik. Figyelembe venném, hogy 50es nagytányér nagy lesz - rohadt lassan, izületeket szétcseszve teker vele egy kezdő, vagy ha figyel a fordulat/nyomatékra, síkon is elől nagytányér hátul kb középen lehet. Ez a gravel vagy az 1x felé billenti a mérleg nyelvét, de akadnak olykor 46/30-as kompakt hajtóművek, az a legjobb.

    Nekem az 50/34 picit sok volt (átlag 80+ pfsz), korábbi gépen a 3 tányérnál az 53 nagyon sok volt, síkon az ötödik fog volt kényelmes.

    Haverom 185-190cm/100+kg, GRVL120at vett, teljesen jó a hajtás, kb nekem is jó lenne. Ne a szorzat eredményét nézd, hanem az áttételtartományt! (Excel segít, amúgy is hasznos ha bringákat vadászol.

    Amit ne becsülcsj alá: Fék. Ezen a GRVL-en még épp okés, de előfordulnak olyan fékek amik erre a súlyra (rendes gumival) nem elég hatékonyak. 160/160 kellhet ha szintet is mész (pici betét szokott bennük lenni, ebben a BB5 kompatibilis betét közepes, van belőle sokféle utángyártott).

    Elsőnek nem adnék +150et érte, teljesen korrekt a 120 is. 1-2 év után meglátod akarsz e másfelé menni.
    38/42 az 0,905 a 120on, 32/34 az 520ason 0,941, azaz könnyebb a 120ast emelkedőn tekerni.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák