Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flash-

    veterán

    válasz fulton #256682 üzenetére

    nálam 65-nél van a határ,odáig azért magyar "dombokon" (buba,dobogókő,stb.) ki tudom pörgetni az 50es tányért a 11-es fogaskerékkel (120as pedálfordulattal :DDD , afölé már nem birok gyorsítani mintha lenne egy fal. de azért nem sok ilyen lejtő van, tehát ezen kivül tényleg nem lenne haszna az 52-53as tányérnak,
    azt hiszem amit szoktak egyébként előnyét mondani az 50-essel szemben az az hogy amikor váltóval átváltasz 53-as tányérról 39esre akkor nincs akkora ugrás nem lesz olyan nagy különbséggel könnyebb hirtelen" mint 50ről 34-re

    illetve valaki azt hozta fel negtivumnak az 50/34-nél az 53/39-el összehasonlítva hogy ahol használja az 50/34-et,ott sosincs egyenes láncvonal..hát ez is lehet egy szempont bár nem tudom mennyivel kopik jobban ha nem pont egyenes a láncvonal,nekem még nem kopott az 50es nagytányér 10k km felett sem,de lehet valakit ez zavar :U meg még azt szokták mondani hogy nagyobb tányéron több fogba kapaszkodik a lánc,tehát tartósabb (kisebb az egy szemre jutó terhelés)

    engem nem zavar, lejtőről rámegyek egy dombra, akkor is a lejtő aljánál kezdek váltani könnyebb fokozatba , mindig egyet,aztán eljutok oda ahol kényelmes tartani, szóval ez nekem egyáltalán nem probléma

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák