Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balazs1022

    őstag

    Update_2:

    Nos, hogy megvolt a cél, a terepezés. Ez ugye magával vonzotta, hogy lehetnek lejtők és emelkedők. Tehát kellett egy váltó. Mivel még nem szereltem váltót, ezért nem tudtam mi fán terem az ilyesmi.
    Amit tudtam és láttam a bicajon: hátul van 1 fogaskerék, elöl meg 2.
    (A Rutkian (Truvativ) hajtáson elől 2 lánctányér van)

    Egyébként pár hétig ez a látvány fogadott az erkélyen:
    Itt születtek az elméletek.. :D

    Mondom akkor lesz 2 sebességes. Lesz egy könnyű és egy nehéz fokozat. Meg is volt, hogy honnan lesz első váltóm: Hát persze, hogy a bevásárlós bicajról.

    Hát igen... De akkor szembesültem vele, hogy ha elöl a kisebb fokozatra kapcsolom, akkor hosszabb lesz a lánc. xD
    Akkor kellett volna egy láncfeszítő is, ami lényegében egy hátsó váltó... Szóval a 2 sebességes bicaj így sztornó lett.

    Így túrtam egy bontott hátsó kereket, 8 sorral. Meg rendeltem Ali-ról egy 8-as váltókapcsolót. A (bontott) hátsó váltót meg egy ismerősömtől kaptam.

    Újabb probléma. Már megvolt a Schwalbe Noby Nic gumi, de mivel tubeless gumi ezért nem ment rá a felnire. (Nem én voltam a béna, tényleg nem jó rá)

    Akkor mondom: Uccu neki. pár kerékfűzős YouTube viedó alapján elég bátornak éreztem magam a feladathoz. Az 1 soros hátsó agy ki, a másik agy meg be:

    Újabb tipp: Kerékfűzéshez hasznos az Akkus csavarbehajtó. Redukálja a fűzési időt :D

    A felnit beépítés előtt lecsiszoltam. A logó helyét alapoztam. (Rodi DH felni volt) Elsőre sikerült. Aznap még volt benne 8-as. De a vázba beépítve ki tudtam centírozni.

    Tipp: Ha a vázban van a kerék (gumi nélkül), akkor megpörgetve könnyen le lehet festeni.

    És a kész kerék:

    És felszerelve váltóstól: (A váltó beállításáról nem írnék. Rengeteg videó van róla. Nem nehéz beállítani.)

    Ezen a fenti képen az is látható, hogy már nem a Truvativ 2 soros tányérja van elöl. Sajnos ha a könnyű fokozatra váltottam, akkor ledobta a láncot. Erre a Narrow-Wide nevezetű lánctányér a megoldás. A fogai hosszabbak a hagyományosnál és minden 2. fog szélesített a láncnak megfelelően.

    Ez is aliexpress-es. 2-3000 Ft. Ezt ajánlom másnak is. - Azóta egyszer sem dobta le a láncot

    Viszont, ahogy a fenti képen látszik. olyan mintha egyben lenne a bringa, de korántsem volt kész. Újabb problémákba ütköztem a használat során. És leginkább a váz volt az oka. :((

    Folyt. köv...

    [ Szerkesztve ]

    https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

Új hozzászólás Aktív témák