Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • benfolds

    őstag

    fura ez a pulzus téma. én sosem foglalkoztam vele, amíg pár évvel ezelőtt el nem kezdett össze-vissza kalimpálni a szívem napi rendszerességgel, mindig éjszaka, lefekvés előtt olyan 1-2 órán keresztül. semmilyen más tünetem nem volt, nem fájt semmi, nem voltam rosszul. elkezdtem mérni a pulzusomat, 43-47. persze nem mentem orvoshoz, mert lusta vagyok, meg amikor korábban rohadtul fájt a szívem 1-2 napig, akkor sem csináltak semmit, az ekg nem mutatott rendellenességet. aztán olyan másfél év után elmúlt ez a dolog. amúgy simán terhelhető voltam, csak félóránként önkéntelenül köhintettem egyet, amikor pár nagyobbat dobbant össze-vissza, meg néha remegésszerűen vert a szívem. amúgy érdekes, hogy leszartam, mert tök hipochonder vagyok, csak akkoriban úgy éreztem, hogy van nagyobb bajom is.
    na de a pulzus bicajozás közben. én viszonylag edzett vagyok, persze nem vagyok versenyző szinten, de az átlagnál sokkal jobban bírom az intenzív tekerést, sokat megyek, és általában pörgetem magamat, persze nem kifulladásig, csak nyomok egy jó erős tempót bármilyen átlag tekerés során. hetente egyszer pörgetem magamat nagyon, mert van egy köröm, amin mérem az időmet, és mindig jobbat akarok menni ez előzőnél. szerintem ez egy jó 90%-ot jelent másfél órán keresztül. tudom, sok, de így jön ki a kör. :) érdekes, hogy én biciklin szerintem nem tudom max-ra kihajtani magamat, mert előbb fogyok el izomerővel, mint levegővel vagy "pulzussal". bírnám még, de az izmaim nem tudnak többet. futni nem szoktam, de tavaly, amikor elmentem párszor haverommal...na az már egészen más tészta. 5 km-eket futottam 4:40/km tempóval. haverom szerint ez úgy, hogy sosem futottam, elég szép. hát én is annak éreztem, mert konkrétan alig kaptam levegőt a végén, folyt taknyom, nyálam és tényleg majdnem kiugrott a szívem a helyéről. na ez az a szint, amit biciklin sosem tudnék elérni kimerültségben. ezért gondolom, hogy azért hiába megyek biciklivel hetente egyszer max. körül másfél órát, talán nem vészes a tempó. de azért jó lenne egy óra, hogy pontos számokat tudjak (ajánlanátok valamit?). (ma amúgy kipróbáltam, hogy egy hosszú, meredek szerpentinen padlóig nyomtam, és a dombtetőn megpróbáltam telefonnal (nem appal, hanem számolva) megmérni a pulzusomat. lehet nem bírtam követni rendesen, de olyan 150 körülinek számoltam.)
    bocs a litániáért.

Új hozzászólás Aktív témák