Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lami66

    őstag

    válasz Csokicsibesz #117219 üzenetére

    Az a helyzet, hogy ez a "jobb váz" azonos árkategóriában (főleg 300 ezer alatt) csak a márkafétisesek önámító dumája. És ezt nem olvastam, nem hallottam valakitől aki olvasta, hanem saját magam tapasztaltam Azonos árkategóriában a váz állítólagos előnyét senki nem fogja érezni, vagy csak minimális mértékben, de azt igen, ha pl. XT, 105, vagy Sram X váltás helyett valami alsó kategóriás bóvlival kell nap mint nap váltogatni. Azt érezni fogja mindenki, hogy terhelés alatt recsegve vált. Vagy emelkedőnek felfelé küzdve kurva idegesítő hogy fél pedálfordulatot vissza kell venni atekerés erejéből, mert váltani kell a Tourney-val....De azt csak kevesen érzik meg, hogy a hajtóerőből 3 %-al több jut a kerekekre a váz miatt. Bajnokságban lényeges, de itt többnyire nem versenyzők kérnek tanácsot. Tavaly vettünk új bringát a feleségemnek. Előtte tekertem jónéhány márkás és kevésbé márkás bicóval kb.150 ezertől 400 ezerig. Mert ha kb. 300 ezret kiadok bicóra akkor nem honlapok marketingszövege vagy elfogult boltos / fórumos dumája alapján döntök, hanem saját tapasztalatból. Volt KTM Strada, Kellys ARC, Wilier Triestina, Neuzer valami, Kross Vento, Cannondale Caad valahányas, Triban520. Legalább 2 kmt mindegyikkel mentem, de volt amelyikkel 15-öt. A végén egy alig használt caad volt versenyben az új Triban 540-el, végül a 2 év garancia és nulla km és jobb felszereltség győzött, pedig a Caad jobban nézett ki. És ezen tapasztalatok alapján ajánlom itt mindenkinek a közép és felső kategóriás Dekás bringákat. Mert én tudom, hogy milyen egy Clarissal szerelt Wilierrel menni és milyen egy 105-ös Tribannal. És nem a Wilier a jobb pedig 50 ezerrel drágább. Volt itt korábban egy mondatom, leírom megint Az írjon róla rosszat aki használta, és megtapasztalta, hogy ez nem jó. Aki olvasta, hallotta, gondolja, hogy rosszabb, az puszta márkairigység.

Új hozzászólás Aktív témák