Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Hasaggymeg

    veterán

    válasz Teasüti #40622 üzenetére

    Sok sikert hozzá,csak aztán az orrodat ne hord annyira fent mint azt az utolsó képen a nyerged teszi. :DDD

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • deicide

    veterán

    válasz Teasüti #40622 üzenetére

    Gratulálok hozzá, jól néz ki nagyon! Ahogy nézem, szépen rendben is van tartva, a fogaskoszorú olyan tiszta, mintha új lenne :) Ha a hátsó féket cseréled, azzal együtt is jó vétel. A nyereg áll kicsit furán számomra, kb kapaszkodni kell a kormányba, hogy le ne csússz róla... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Live fast - On high - Repentless - Let it ride

  • eddie1978

    aktív tag

    válasz Teasüti #40622 üzenetére

    Egyet kell értenem a kollegával. Ez a gép nem biztos hogy megér egy próbát. STX-RC 1997-98 körül rémlik. Ráadásul törött. Szedtél már szét ilyen index kart? A legkisebb kosz is hazavágja. Tudom, már jártam így. A Deore LX karhoz hasonló kinézetű DX hajtókarom volt 1992-ből. A hátsó váltóról a velobase.com illetve a Suntour museum nevű oldal ad némi infót. 1980-as évek vége. Lassan 2013 van. A Magura fék sem mai gyerek, ráadásul ahogy kinéz. Egy tárcsafékben precízen megmunkált, illesztett felületek vannak. Nem tesz jót neki, ha így nyitva van.

    váltás: STX-RC váltókarok, ha jól látom. Suntour őskövület hátsóváltó. A talán STX elsőváltó egy 48/38/28?-as LX karral. Próbáltam ilyet a DX-szel ,de egy újabb váltó nem kezeli normálisan a 48-28 átfogású tányérokat. Nézd meg, kistányéron már fennakad a lánc a váltólemezén. Amennyiben az elsőváltó STX-RC, akkor az 44/32/22 karhoz való. Shimano Suntour kompatibilitás? Nézz utána te is.

    fék: Nem túl bizalomgerjesztő a hátsó rögzítése. Régi, folyat, fórumokban amit találtam infót nem érdemes vele pöcsölni. Alkatrész beszerezhetősége? Ára? Utánanéztél?

    agyak: legfapadosabb Shimano agyak. Nem tudom milyenek, de két éve amikor a Deore felszereltségű bringákat nézegettem, voltak rossz vélemények a deore-ról is.

    nyereg: kapásból dobnám

    Ez volt a bringa fénykorában. Azóta eléggé megváltozott.

    Én azt mondom, aludj rá párat! Erre még az árát legalább egyes szorzóval simán ráköltheted, mire lenne ebből valami. Ha egy korhű Deore LX szettes gép lenne, vagy az eredeti konfig, akkor ok.
    Persze attól függ mi a cél. Boltbajárni drága, bringázni... Háát...

    A fenti karakterhalmazt nem kötelező figyelembe venni. Tudom most kaptál pár ezer liter savat, de csak segítő szándékkal.

    szerk: Az előleg úgy tudom visszajár. A foglaló nem. Valahogy így.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák