Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Manitou

    addikt

    válasz Xantomas #3406 üzenetére

    Bowdeneket évente szokás cserélni
    :Y :) Azért ez szerintem nem feltétlen állja meg a helyét. Valami nagyon-nagyon intenzív használat kell ahhoz hogy 1 év alatt cserés legyen. Én még sose cseréltem bowdent egyik bringámon sem csak azért mert most már régi és cseréljük le alapon.
    Se a fékezéssel se a váltással nem voltak gondjaim mert pl 10+ éves bowdenezés van a gépen :)
    Persze ettől még le lehet cserélni bozonyos időközönként, mert nem nagy összeg.
    Azért vannak kivételek is: pl nokon :)) itt már kicsit mélyebben is zsebbe kell nyúlni.

    Én éppen multkor vettem boltban canti / V-fékhez való pálcás fékpofát boltbajárós bicajhoz. 2pár volt valami 500-600ft , ennyiért egész korrekt cucc.

    Valamelyik nap betévedtem egy boltba belőért. Csak pislogtam, hogy egy MTB continental belső 1500Ft :Y Aztán végül csak akadt egy 1000 Ft-os kenda, de azt se tartottam éppen kevésnek, legutóbb még mikor belső kellett olyan 5-600 FT-ért vesztegettek egy normál belsőt.

    Amúgy egyet értek, lánc+fogaskerék kell bele egy új olcsó kategóriás. 2 gumi rá akár használtan 1k/db, vagy ha talál újonnan 1k-ért.
    Agyat lehet még meg lehet menteni, csak ki kell rakni új golyókkal , bezsírozni stb. aztán elgurul az még egy darabig. Az agycsere elég költséges lenne ebben az esetben. Nem érné meg kifűzni a kerékből az agyat és befűzni egy újat.

Aktív témák