Hirdetés

Aktív témák

  • TAKÍÍ

    tag

    Na elöljáróban mondom nincs bringán viszont már régóta gondolkodok egyen.
    Persze régen mindig: MTB akartam jó bika erős vázzal, meg jó telóval, azt irány a hegy....
    Manapság viszont sokat gondolkodok egy országútin is...a gond persze mindig a pénz.

    egy montit én teló nélkül legjobb estben is 100 körül tudnék kihozni és erre egy új teló minimum 50 ropi de inkább 80....
    Egy országúti is van 200, de szerintem nekem bőven elég lenne 150ért is valamilyen.

    Ez volt a régi világnézetem.....mostanában viszont annyi embert látok bringázni....
    a lényeg hogy ilyen egysebességes országúti szerű (futárbringákkal) és ezen elkezdtem gondolkodni ....
    NA most ha én országútit vennék: Lehető legolcsóbban próbálnám összerakni....
    Vázból nem fontos hogy bírja az erős terhelést mivel nem fogom nyüstölni ugratni.... :) viszont szernék valami kis kellemes alu vázat....(az acélok nem tetszenek túl vékonyak)
    Kerekek szerintem szintén tök olcsón összerakhatók....nem vagyok grammhuszár és nem kell a papírvékony felni, azért bírja a magyar utakat....

    És végül szerintem amin rengeteg lehet spórolni az a fékváltókar... Na azt tuti nem vennék valami mással kéne helyettesíteni...Viszont váltó kell előre mondjuk két fokozat elég, hátra meg a szokásos.... Gondoltam valami sima marokváltóra Sramra....

    NA a lényeg hogy sokat gondolkodok egy ilyen olcsóbb országútira... és fejben mindíg tök olcsónak tűnik(mondjuk 70-80k) aztán amikor probálom az alkatrészeket árát összeadni ilyen webshopokból... akkor megint drágának tűnik és rájövök hogy ez megint 100fölött lenne simán....

    Kérdésem ha valakinek van ilyen tapasztalata....mégis mennyiből lehetne egy ilyen gépet összerakni.... ????

    (egyébként tökre olyan mint amikor számítógépet rak össze az ember....egy kicsit ebből jobbat meg, abból jobbat..és rögtön kijön hogy 180k lenne...)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák