Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thomasrc

    tag

    válasz SoundON #127748 üzenetére

    Valamit félreértesz, mert nem én akarom eldönteni a fotelből, hogy milyenre legyen pörkölve az a kávébab. :)

    Arról van szó, hogy eddig többnyire sötét pörköléseket ittam. Kalmártól is sötétet fogok rendelni, de látom, hogy 12 ezer felett ingyenes a kiszállítás, ezért gondoltam hozzádobok egy 250 grammosat az Etiópból. Mivel ennél ki lehet választani, hogy közepeset vagy világosat akarok rendelni, ezért gondoltam megpróbálnám a világosat, hogy a tartománynak az az oldala milyen (lehet, hogy csalódás lesz, nem tudom...).

    Ehhez kértem pár tanácsot, hogy mint világos pörkölés, van-e valami speciális dolog, amire figyelni kell, mert azért lássuk be 250g nem túl sok a kísérletezéshez. Én ilyen alapirányzatról tudok a világos pörköléseknél, hogy magasabb hőmérséklet, kevesebb dózis és érdemes előáztatni.

    Amivel nagyon nem vagyok képben az a csapolási idő (hosszabbra vagy rövidebbel érdemes próbálkozni sötéthez képest?), az arány és az előáztatás módja/hossza.

    Hőmérsékletnek én 94°C-ot gondoltam első körben és 16 gramm dózist IMS 12/18 kosárban, illetve 1:2-1:2.5 közötti lefolyást (sötétnél 1:75-2:00 között szoktam maradni).

    Egyébként a melyiket rendeljem dillemára valószínűleg az lesz a megoldás, hogy most rendelek világosat és ha nem válik be, akkor következő alkalommal egy közepeset. Abban igazatok van, hogy a legjobb lenne egyszerre mindkettőből és akkor könnyen össze tudnám hasonlítaní, de én most így döntöttem, hogy extraként csak 1x250g fér bele a havi büdzsémbe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák