Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz hyperspace #113880 üzenetére

    Ha jól sejtem akkor nem jött be :D Mennyi volt a lefolyás?

    Én most kipróbáltam April brewerben a saját breweres receptjüket (10g kávé, 20g bloom -> 30s, -> lassú öntéssel fel 170g-ig), igaz azt elfelejtettem, hogy ők csak középre öntik, szóval szokás szerint köröztem. Illetve 20g vízzel nem sikerült átnedvesítenem mindenhol a kávét, szóval 27g bloom volt inkább. Comandante 11 click javaslat alapján kotyogós / aeropress finomságúra őrölt kávéval főztem.
    Lefolyás 2:30 lett, eredmény kifejezetten kellemes, pedig öntést elrontottam, mert elég egyenetlen lett a kávéágy (így mondják magyarul "coffee bed"-et? :)).
    Picit talán túlkivonatolt is lett, bár azt gondolom az az egyenetlenség következménye inkább De lehet valamivel durvábbra lehetett volna őrölni.
    De ízlett a végeredmény, pedig egy elég nehezen kivonatolható CasMo-val dolgoztam (Honduras Bomba de Fruta).

    Amúgy ha már April brewer, a saját papírjukat próbálom épp, de nem igazán érzek érdemi különbséget sima Kalita-s papírhoz képest. Árban kb. egyformák, szóval ha úgyis Apriltől rendel az ember, akkor mehet ez is, de amúgy teljesen jó a Kalita is.

Új hozzászólás Aktív témák