Hirdetés

Aktív témák

  • Earl_Muttley

    aktív tag

    A győztes mindent visz...

    ..ahogy a svéd popcsapat énekelte 30 évvel ezelőtt, most épp a rádióból. A szakadt autó kopott ablaktörlői eredménytelenül, de annál zajosabban küzdöttek a szakadó esővel. A kormány mögött az autóhoz illő arckifejezéssel ült emberünk. Már nem érdekelte se az, aki hitegette, se az aki többször lekoptatta, majd visszafogadta. A női nem még inkább nem, pedig hetero volt, csak úgy érezte, senkit nem lenne képes maga mellett tartani. Csak minden délután vagy este azt a pillanatot várta, mikor beülhet az autójába, és végre egyedül lehet, a világ legcinkesebb zenéit ordíttatva a két recsegős hangszóróból. Annyit megfogadott, hogy ha lesz alkalma akkor néhány embernek valamit azért visszavág.

    Kivételesen nem másra gondolt, csak önmagára, hogy mennyire nem találta sose a helyét. Nem bírta elviselni azokat, akiknek nem volt tervük, és akik lehurrogták mikor ilyet hozott szóba. Mégis ő élt napról-napra, mert rájött, hogy a tervek nagy része az is marad, ha az ember nem a Rózsadombra született.. Időközben a rádióban hírek mentek... Politika, foci, terroristák, és a programajánló - ezeket kezelte fehér zajként, és csak azért nem kapcsolta le, mert akkor hallotta volna, mennyire fáj az autó 500.000 km-en túli motorjának a 70-es utazótempó is már.

    Emberünk hazaért, lefürdött, aludt... MAJD minden kezdődött elölről...

    Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

Aktív témák