Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    addikt

    válasz n00n #32795 üzenetére

    Azért jó dolog a piacgazdaság, mert szépen beárazza ezeknek a tapasztalatoknak az értékét. :) Nálunk is dolgozik huszonéves SF architect, és senki sem kérdőjelezi meg a tudását. Mindenki más idősebb nála a tágan vett csapatban.

  • Qtya123

    őstag

    válasz n00n #32795 üzenetére

    Igen, évek kellenek, de a felesleges lehurrogás és az előítélet nem jó. Nyilván Te is ismersz olyan embereket, akik 20 év tapasztalattal nem tudnak többet, mint egy másik ember, aki szorgalmas és jó képességű, de csak 5 év tapasztalata van.

    Erre a kor dologra én is ugrok, mivel nálunk is kb ez a rákfenéje a dolognak. Olyan szinten túl van tolva nálunk az, hogy ki hány éve dolgozik itt, hogy a tudás századlagos dolog. És a vicc az, hogy a vezetők nagy része tisztában is van azzal, hogy egy-egy fiatalabb kolléga sok esetben rugalmasabb és könnyebben megold új problémákat, mint az "öregek", de akkor is a végén annyi számít, hogy jó-jó, de a fiatal hallgasson, örüljön, hogy itt lehet 24-es munkarendben, ne akarjon nagyobb bónuszt, mert hát ő a fiatal.

    Én azóta (pár hete) elég erősen el is engedtem a dolgot, amióta egy ilyen beszélgetésnél a főnökömnek felsoroltam, hogy ember, ezt és ezt bíztad rám, ennek és ennek vagyok a felelőse, továbbá minden informatikai nyűggel engem lehet csak megkeresni, mert a "nagyöregek" nem értenek hozzá. Szóval engedjük már el azt, hogy én 15 éves tapasztalattal rendelkezem, a másik meg 27 évvel, de fele annyi dolgot sem bízhatsz rá. Válasz: "jó, de meg kell értened, hogy te vagy a fiatal"
    Erre csak annyit mondtam neki, hogy vicces, hogy 37 éves vagyok és ezt hallgatom, hogy én vagyok a fiatal. Továbbá szóltam neki, hogy akkor lehet felvenni szépen a ritmust a húdeöregeknek, mert nálam elindult az álláskeresés. Ja és azóta segítség a nagyöregeknek 0.
    Volt is pingvinezés, mikor kért egy rendszerből adatokat a nagyfőnök, én meg szépen azzal a lendülettel kimentem enni. Mikor visszajöttem a nagy tapasztalt öreg izzadó homlokkal kattintgatot és azt sem tudta hol jár, a főnöke meg ott toporgott, hogy mi van már.

Új hozzászólás Aktív témák