Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz tototos #32769 üzenetére

    Igen tudom, hogy a diploma fordításába ezt írják bele. Korábban nem is létezett nagyon más megnevezés, de azóta ma már nemzetközi szinteken ennél cizelláltabb a dolog.
    A gyakorlatban azt oktatják, amit írtam.

    Nyilván attól, hogy a villanymérnökin beágyazott rendszerekre mész, még nem lesz "computer engineer" a diplomádban, de valójában azt végzed el.

    Ma már igény van a megkülönböztetésre, mert a munkáltatók is rájöttek, de egyébként a megvalósítás terén óriási a káosz és össze-vissza nevezik el a képzéseket.

    Computer Science: sok matek, modellezés, programozás tudományos oldala, itt panaszkodnak, hogy nincs verziókezelés, és konkurens kódot írnak papíron egy elméleti nyelven, ami egy absztrakt automatán fut. Senki sem ír meg jobban egy komplex algoritmust náluk. Be is tudja bizonyítani, hogy az jó.
    Valódi számítógépre nincs is szükség hozzá.

    Computer Science Engineer: Itt valódi nyelven írják a programokat, néha számítógépen, foglalkoznak valódi számítógép architektúrákkal, és be is üzemelnek működő dolgokat. Üzemeltetéssel is foglalkoznak. Nem tud kifinomultan modellezni, inkább arra fókuszál, hogy működjön. De megérti a modell működését, ha elérakod készen. Le is tudja tesztelni. A miértre sokszor egy look up table a válasz. Össze is tudja rakni.
    Itt már kell számítógép és be is kell üzemelni.

    Computer Engineer: villamosmérnökbe oltott informatikus, beágyazott rendszerek, ő tényleg érti a hardvert is, és adott esetben attól sem jön zavarba, ha analóg jelekről van szó. A villamosmérnök és mérnökinfo beágyas szakiránya is ezt képzi, csak a másik oldalról. Általában gyengébbek az informatikai oldalt tekintve a másik kettőnél. De nem butábbak, csak egy seggel két lovat csak félig-félig lehet megülni.
    Te építed meg a számítógépet, amit utána programozol.

    SoftWare Engineer: a szoftverfejlesztés maga, sallangok nélkül. Modern technológiák, a matematikai alapok nélkül, a programozást folyamatok oldaláról nézve, és nem tudományosan közelítve. Nem fog tudni modellekből programot alkotni, nem fog tudni asm-ben debuggolni, nem fogja bizonyítani a dolgokat, csak meghívja a beépített sort függvényt és kikeresi a stackoverflowról a megoldást. Ha elmondják milyen általános célú dolgot csináljon, összehozza. Komplex mérnöki rendszereket nem fog tudni fejleszteni, de az általános célú szoftverek nagyját meg fogja tudni csinálni. Ő fogja azt mondani, hogy itt párévente újra kell tanulni mindent. Autodidakta módon is tanulható, főleg megérzés alapján megy, és a modern gépek elbírják, cserébe fossa a gyors, de suboptimális megoldásokat.
    Papír nem kell, csak számítógépen tanul mindent.

    Mindnek megvan a maga létjogosultsága, és a cégek igen nagy számban az utolsót keresik. Ezt lehetne) képezni felsőfokú szakképzésen, hosszabb bootcampeken. A legnagyobb számban ők kellenek. Rengeteg fenti 3-t végzett ember végzi a negyediket munkaként. A legtöbbeknek eleve ez is volt vele a célja. A normális az lenne, ha a fentiek minőségibb képzést csinálnának, terveznének, modelleznének, és az utolsóból sokan pedig implementálnának. A fentieknek egyfajta fejlesztő szerep járna, az utolsónak pedig a megvalósító.
    Persze a fentiek sem tudják már jelenlegi fogmájukban ellátni ezt, az utolsóra való igénynek való megfelelési kényszer miatti változtatásokkal. Tehát az összes képzés konvergál az utolsó fele, így ülve a két szék közé. Nem elég tudományos a tudósoknak, de túl tudományos a tömegfejlesztőknek. Így szar mindenkinek.
    Az utolsó talán az alkalmazott informatika lehetne, a fenti 3 meg az elméleti informatika vagy ilyesmi.

    A CS képzésnek a phd kellene legyen már a célja. Totál felesleges CS-t végezni, hogy angularban honlapok front-endjét csináld. Lehet vele, de felesleges.

    [ Szerkesztve ]

  • nyunyu

    félisten

    válasz tototos #32769 üzenetére

    2016-os BME mérnökinfó BSc papírom fordításában már Computer Science Engineer szerepel.
    Osztatlan műinfó MSc még Computer Science volt.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák