Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D1Rect

    félisten

    válasz section9 #27160 üzenetére

    Csak átfutottam, az a lényeg, hogy a részvények esése miatt csökkent a kompenzáció a fang cégeknél?

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • emvy

    nagyúr

    válasz section9 #27160 üzenetére

    Bocsanat, hogy magamat idezem, de junius 11-en irtam kb. ugyanezt : [link]

    En egyebkent azert gondolom, hogy legalabbis nem lesz realberemelkedes a tech szferaban, mert a fizeteseknek nem sok kozuk van ahhoz, hogy mi a munkavallalok 'berigenye'. A 'berigeny' egy eleg fura koncepcio, es valojaban azt tukrozi, hogy mit gondol a munkavallalo a munkaeropiacrol. Az, hogy 10% inflacio van, nem jogosit fel senkit arra, hogy 10%-al tobbet keressen. Eleve egy irto fura es kivetelezett helyzet, ami ebben az iparagban tortenik; azaz egy programozo 5x annyit keres, mint egy kutatofizikus peldaul, pedig jo esellyel nem is dolgozik tobbet es nem is okosabb. Egyszeruen ez egy ilyen szakasz a tortenelemben.

    A tech szfera fizeteseit jellemzoen nyugatrol huzzak felfele, elsosorban az USA-bol, es azon belul is a Sziliciumvolgybol. Azon a tajekon a fizetesek jelentos resze nem a rendes ber, hanem a kulonfele reszvenyopciokbol tevodik ossze, de olyan szinten, hogy a teljes kompenzacio akar 75%-a is keletkezhetett az RSU-kbol az utobbi 10 evben.

    Namost ezek az RSU-k most epp elkezdtek nullat erni. Tehat az effektiv kompenzacio sok esetben harmadara, negyedere esik le. Plusz nyilvan hiring freeze van egy rakas helyen, leepitesek, stb. Ez egy brutalis valtozas, ami lefele fogja nyomni az elvart bereket, eloszor SV-ben, aztan szep lassan majd errefele is, de ehhez kell 1-2 ev.

    En azt gondolom, hogy ahogy a 2000-es evek elejen, most is az lesz, hogy a tech iparban dolgozok (kepessegek/tudas alapjan nezett) also 20%-a akar ki is eshet az iparbol, a kozepso kb. 60%-nak majd lejjebb kell adni az igenyeibol, a felso 20% meg, ahogy mindig is, tovabbra is kivalo lehetoseggel rendelkezik majd.

    De az, hogy 'egesz jo Java programozo vagyok, szeretnek 2M-t keresni, de egyebkent 9-5-ig dolgozom szigoruan, utana kiesik a kezembol a billentyuzet', nem fog menni. Azok fognak hasitani a kovetkezo par evben, akiknek az eletuk a melo (ahogy ez mindig is volt egyebkent).

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák