Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz djgeg #2586 üzenetére

    Linket koszi, meg fogom nezni!
    Egyelore annyi van, hogy EU-n belul, de nem szeretnem a deli allamokat es Fr.o.-ot. Nemet nyelvterulet nekem fekszik, csalad viszont angolt tanul(t) mar amennyit, elonye viszont hogy kozelebb van. Finno. volt me'g jobban fokuszban, bar hideg/sotet van, meg Anglia de allitolag tele meg van par fejlovesuk ami nagyon nem tetszik, szoval egyelore fene se tudja... ebbol me'g barmi lehet, csak nyugi legyen, nem meggazdagodni akarok hanem kiszamithatosagot...

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz djgeg #2586 üzenetére

    Én is dolgoztam külföldön, és azt láttam, hogy a termékek a szupermarketben nem drágábbak, de a szolgáltatások igen. Ha valaki nem megy fodrászhoz, fogorvoshoz, nem megy el szórakozni, nem hív meg csajokat egy bárban koktélokra, akkor valóban csak a lakásra kell többet költenie, mint Budapesten. Viszont ha valaki "él", akkor az lényegesen drágább mint itt.
    A másik érdekes dolog a viszonyítási alap, pl lehet a kinti fizetésedből le tudod cserélni az itthon lenézett régi, olcsó pl. suzukidat egy 3-4 éves BMW-re vagy más olyan prémium autóra amivel itthon már tudsz csajozni, és azt mondják a szomszédok meg szüleid, hogy a gyereknek bejött a kinti élet, de kint ugyanúgy szegénynek érezheted magadat, mert a kint született munkatársadhoz képest ugyanúgy szegény vagy, neki lényegesen jobb autója lesz, jobb lakásban lakik, mert lényegesen magasabb a fizetése.
    Ahogy én tudom, egy osztrák friss diplomás infós havi 3500 Euró körül kap, egy tapasztalt meg minimum a dupláját, de egy magyarnak lényegesen kevesebbet fognak adni.

Új hozzászólás Aktív témák