Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szabi®

    addikt

    válasz Wyll #21391 üzenetére

    "(1) egy szóbeli megbeszélést követően önként belement az üzletbe,"

    Nem rosszból, de te nem látod ezt át, ő árult valamit, ami neked kellett, tehát neked kellett belemenned, hogy meg-e veszed, és rád vonatkoztak azok, amiket az eladó lefektetett.

    "(2) az üzletet teljes mértékben az ő eredeti feltételei szerint, a szóban megbeszélteknek megfelelően végigvitte, problémát nem jelzett,"

    Dehát az értékelésnél pont arra tért ki, hogy semmit nem követtél, amit ő lefektetett :U
    És sztem ez az egész akkor lenne fer, ha ő is itt lenne, és eltudná magyarázni mit miért tett.
    Igazságosabb lenne, ha ő is megtudná védeni az álláspontját, ez így elég egyoldalú. Továbbra is azt mondom 1 negatív nem a világ, és te is óvatosabb/megfontoltabb leszel ezek után még ha ez nem is érne negatívot. :)

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz Wyll #21391 üzenetére

    " így a később értékelő előnyben lesz."
    Ebben igazad van, ez egy olyan érv, amit lehet méltányolni, ezért (is) rejteni fogjuk a leadott értékeléseket.

    [ Szerkesztve ]

  • #24845312

    törölt tag

    válasz Wyll #21391 üzenetére

    "- A később értékelő fél elolvashatja a másik értékelését.
    (Ez nem a MAD doktrína területe, ez szerintem kétszereplős fogolydilemma, csakhogy aszimmetrikusak a két fél számára a feltételek, így a később értékelő előnyben lesz.)"

    Eleve ennek úgy kéne működnie szerintem, hogy aki kezdeményezte az értékelést, ő értékelhessen először. Én legalábbis mindig meg szoktam várni, az illendőség ezt úgy kívánja.
    Kb mintha fölhívna valaki telefonon, aztán engem nem is érdekelne, hogy ő miért hívott, meg se várnám, hogy elmondja, hanem elkezdeném mondani a saját mondandómat. Ő hívott, természetes, hogy övé a jog, hogy elmondja, miért. Ugyanez van értékelésnél is. Ha én kezdeményeztem, nekem kell először értékelnem, ha a másik fél kezdeményezte, akkor pedig nyilvánvaló, hogy neki.
    Az, hogy a később értékelő elolvashatja a másik fél értékelését, miért baj? Eleve a bosszúnegatív tiltott, tehát csak azért nem adhat a másik fél is negatív értékelést, mert az először értékelő fél azt adott.
    Ha az üzlet pozitívan zárult, akkor úgyis mindkét fél pozitív értékelést fog adni (mást nem is adhat). Ha bármi probléma adódott, de azt rendezte az érintett fél, azért nem járhat negatív, hisz az üzlet szintúgy pozitívan zárult. Akkor meg nem értem, hol a probléma.

Új hozzászólás Aktív témák