Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz FixY67 #1638 üzenetére

    Hát eddig azt hittem, hogy azt mondod, hogy kikapcsolt JavaScripttel is megjelenik a lebegő nyelv... :N Na de akkor már teljesen egyértelmű, hogy Te a CSS-formázásra gondolsz: ebben nincs semmi misztikum, ma már a legtöbb oldalon többek közt ezzel adják meg az oldal stílusát, kinézetét, a margókat, stb.
    A CSS is fejlődés alatt van, az újabb verzióban még több formázási lehetőség lesz elérhető, mint a mostaniban: lekerekíthető sarkok, árnyékolás a "dobozoknak" trükközés nélkül, meg egyebek, amiknek valóban van gyakorlati haszna.

    "ettől kezdve már csak az a kérdés, hogy eszerint a CSS is tud olyan ártalmas lenni, mint a javascript?"
    Már miért lenne ártalmas? :Y Ezt tényleg nem értem...

    Mellesleg a CSS-formázás sokkal elegánsabb tud lenni, mint ugyanaz JavaScripttel, erre legjobb példa a menüknél, ha arra állítasz be stílust, hogy ha egy elem fölé viszed az egeret, akkor egy másik kép jelenjen meg annak háttereként (ha föléviszed az egeret, akkor mondjuk kap egy világosabb háttérszínt a menü adott gombja) - ez JavaScripttel megoldva (onmouseover, onmouseout) az Internet Explorernek még a 8-as változatában is egy kis átmeneti villanást eredményez, vagyis a képváltás viszonylag lassan történik meg, míg CSS-sel megoldva (elem:hover) nincs ilyen probléma (vagy jóval rövidebb a villanás, erre megoldás a következőkben leírt módszer), és a kód is szebb. Ráadásul az is megoldható, hogy a menüpont alap- és világosabb hátterét egy képfájlban egymás mellé/fölé/alá pakold, és amikor föléviszed az egeret, akkor csak arrébb told a megfelelő pozícióba a hátteret, úgy, hogy akkor már a világosabb háttér jelenjen meg - így meg garantáltan nem lesz minimális "villanás" (háttércsere-késés) sem, tapasztaltam.
    A CSS nagyon előnyös tud lenni.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák