Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cucuska2

    őstag

    válasz JColee #14986 üzenetére

    Minden rosszabb lett, amihez hozzányúlt az állam elmúlt 10 évben. Miért vagy olyan borzasztóan naiv, hogy pont az egyetemeknek lesz jobb, ha hozzányúlnak?

    Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

  • nonsen5e

    addikt

    válasz JColee #14986 üzenetére

    Huhh most közvetlen linkeket nincs időm kikeresni, de ezeket még mind a corvinus oldalán nyilvánosan elérhető tanulmányi és vizsgaszabályzatokból, juttatási szabályzatokból és költségeket listázó dokumentumokból bányásztam elő.

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz JColee #14986 üzenetére

    Ez engem is érdekel, utánakérdeztem Corvinusos hallgatóknál. Előtte egy hivatalos forrásból:

    "Tulajdonképpen mi is a Corvinus Ösztöndíj?
    [...] Ahogyan te is biztosan hallottál róla, a Corvinus fenntartói jogai 2019-ben átkerültek az államtól egy alapítványhoz, így az állami ösztöndíjas helyeknek is szükségszerűen át kellett alakulniuk. Mégis sok tekintetben nagyon hasonlít a Corvinus Ösztöndíj az elődjéhez: ugyanúgy tartalmazza a képzés költségét, mint az állami ösztöndíj [...]

    Akkor csak jó tanulmányi eredmény mellett kapható meg az ösztöndíj?
    [...] fontos tudnod, hogy minél jobb tanulmányi eredményt érsz el, annál valószínűbb, hogy jogosult leszel az ösztöndíjra. Az ösztöndíjhoz legalább 3,8-as kreditekkel súlyozott tanulmányi átlag szükséges, a két félév alatt teljesített kreditek számának pedig legalább 46-nak kell lennie. A fenti szempontok alapján képzésenként hallgatói rangsor készül, és a legjobb teljesítményt nyújtó hallgatók nyernek jogosultságot a következő két félévre a képzésen rendelkezésre álló Corvinus ösztöndíjas helyekre. Ha mégsem sikerült az egyik évben elérned a célod, ne csüggedj! Az Egyetem tanévenként egyszer felülvizsgálja az ösztöndíjra jogosultak körét." [link]

    Ebből nekem az jön le, hogy ugyanaz a rendszer (évi felülvizsgálat, ugyanazt állja az ösztöndíj stb.), viszont jóval nehezebb elnyerni, mint eddig. BME-VIK-en 3-as átlag kell talán tavalytól, és bár ez egyetemenként/szakonként eltér, úgy rémlik, hogy 3,5 volt a max országosan. A fentiek szerint még ennél is több kell, és kreditből sem 36(?), hanem legalább 46. A legnagyobb probléma viszont szerintem (is) az, hogy rangsorolás után döntik el a határt. Így egymás ellen versenyeztetik a hallgatókat, aminek motiváló szerepe is lenne, de főleg egy ilyen home office-os év mutatja meg, hogy mennyire sérülékeny ez a rendszer.

    Persze erre is van megoldás: "A koronavírus okozta rendkívüli helyzetben nem lehet akkor sem kiesni az ösztöndíjas helyről, ha a hallgató nem teljesíti a szokásos feltételeket" [link]. Csak a "régi" rendszer sokkal jobb volt ilyen szempontból is. JColee alapból egyetértettem veled, a BME-n lévő mostani rendszernél tényleg csak jobb lehet - gondoltam pár évvel ezelőttig, amikor is kitalálták ezt az alapítványosdit. És ha az egyetemi életet nem is számoljuk, kívülről nézve is rosszabb, mint volt :(

    Visszatérve Corvinusos tapasztalathoz: 3,5 volt náluk az előírt átlag az új rendszer előtt, és a fentieket csak megerősíteni tudták. Szóval bár 5,1-es önköltséges átlagról nincs adatom, de a fentiek miatt bőven elképzelhetőnek tartom. Vesd össze: 2021 tavaszi ösztöndíj BME-VIK-en MSc_IN 4,97, MSc_VI 5,03.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák