Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icecave

    Topikgazda

    válasz Dr. Oid #309309 üzenetére

    Nalátod, akkor tudod te is. Emlékszem, mennyit kellett várni a copy-paste-re, nem hogya multitaskingra :D Ahhoz képest az utóbbi években teljesen el vagyunk kényeztetve. Sajnos nem csak feature-ökkel, hanem bugokkal is.

  • M1995

    aktív tag

    válasz Dr. Oid #309309 üzenetére

    Én nem nagyon érzek nagy fájdalmat: képeim iCloudban, Windows-on is elérhetők. Aki akar kábellel is tudja importálni a hivatalos leírás szerint. [link] [link] (nem kell külső kínai program)
    Tettem fel saját mp3 zenéket is az Apple megoldásával (Music, iTunes), szépen integrálta Apple Music streaminggel. Tettem fel filmet, csengőhangot is az Apple saját megoldásával, nyilván itt a formátum megfelelő legyen. Notes, Pages dokumentum weben keresztül, nyilván Mac esetében a natív app kényelmesebb (handoff és egyebek), de én nem tartom "hibának" hogy az Apple nem Windows-ra fejleszt. Keychain jelszavak Windows-on is elérhetők. Files: iCloud Drive Windows-on vagy icloud.com vagy SMB megosztás vagy kompatibilis külső tároló. AirDrop hát csak Mac, Windows esetében böngészőben pl. SnapDrop.

    Miről maradok le? Mi a konkrét igény? Kép importálás, szinkronizálás helyett DCIM mappában kotorászni Total Commanderrel? Utáljuk az iTunes-t, akkor kínai 3utools mindenképp? Másik a bluetooth fájlküldés, amit még említettél, én a világból kifutok ettől 2024 internet korában. Olyan életszerű helyzetek jut eszembe, hogy de mi van ha a sivatagban térerő nélkül azonnal át kell küldeni valamit az Androidos félnek??? Mindennapos eset...
    Az Apple annak idején máshogy gondolta, két iPhone között wifi sebességgel átküldeni jobb élmény, mint két Android között BT sebességgel, akkor ezt a vásárlók is megértik. Ahogy két iPhone között iMessage jobb, mint Android oldalon a fragmentált chat app szituáció, hogy 3-4-5 félét használnak. SD kártyát se raktak bele szándékosan és infrát se, mert nem gondolták fontosnak a TV távirányító lehetőséget.

    Magyarul attól mert mások máshogy csinálták, az Apple pedig a saját feje után ment. Kezdetek óta zárt rendszer, használjuk úgy ahogy kitalálták elven árulták, és az évek során a kisebb-nagyobb nyitás, opciók belerakása is olyan Apple módra van. Megszokás kérdése. Pl. bennem fel se merül, ha nem tetszik egy beépített gyári háttérkép (most ezek a kaleidoszkóp témák), akkor kitöröljem, mert megszoktam nem lehet. Annyira zártan benne van a rendszerben. Aki nem iOS user, az lehet erre azt mondja úristen mi az hogy nem törölhető valahol fájlrendszer szinten, hiszen megvetted 400 ezerért... ők azt felejtik el a hardvert vesszük, a szoftvert csak "béreljük" és így lett régen jailbreak, de a vevők 99%-a elégedett az Apple által eléjük rakott termékkel.

Új hozzászólás Aktív témák