Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sgeza

    veterán

    válasz werszomjas #304663 üzenetére

    Ha például egy a Google Fotók által szinkronizált képet törölsz az Apple Fotók alkalmazással, akkor az a Google Fotók felhőben megmarad, egyenértékű azzal, mintha a Google Fotókon belül mondtad volna azt, hogy törölje az eszközről.
    Fordított esetben, amikor a Google Fotókban törlök egy képet (akár teljesen, akár csak az eszközről eltávolítva, az adott kép az Apple Fotók alkalmazásban a nemrég törölt elemek közé kerül. Mivel nekem a képek iCloud mentése nincs bekapcsolva, nem tudom, hogy abban az esetben, ha be van kapcsolva, törli a képet teljesen, tehát a felhőből is, vagy ugyanúgy viselkedik, mint a Google Fotók, azaz a felhőben megmarad. De ez egy pillanat alatt ellenőrizhető.
    Abban majdnem biztos vagyok, hogy a felhőbe töltött kép nem cserélődik le egy kisebb méretű, előnézeti képre, de ez függ attól, hogy a Google Fotók mit lát, ha egy kép az Apple Fotókban optimalizálásra kerül. Én azt vélelmezem, hogy töröltként látja, tehát megmarad a Google felhőben az eredeti. Az biztos, hogy PC-vel lemásolva a képeket, nincsen ott az, amelyik optimalizált. Legalábbis én egy kollégám készülékéről mentett képekkel ezt tapasztaltam. Az iCloudon ott van természetesen. Az előnézeti kép valószínűleg csak alkalmazás asdatként kezelődik ilyenkor, és csak az adott alkalmazás, például az Apple Fotók alkalmazása tartja nyilván. Ezért van az, hogy ha optimalizált is egy kép, más alkalmazással képként csatolva látni fogod, mert a Fotók alkalmazás "átadja".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák