Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M1995

    aktív tag

    válasz vargalex #287249 üzenetére

    Hát nyilván szoftver kérdése, hogy lehetne egy csúszka egyik irányba felveszi, másik irányba elutasítja. Tippre szerintem azért van úgy ahogy, amikor fel akarja venni user véletlenül ne más irányba csinálja és akaratán kívül elutasít. A fizikai gomb oldalt inkább egy szándékos mozdulat, hogy tényleg elutasítod. Mi iPhone userek így szoktuk meg, azt aláírom Androidról érkezőknek ez is furcsa lehet, de hát nem akkora dolog megszokni szerintem. Az Apple nem arról híres, hogy sok opciót ad, hanem elmondják ők hogyan gondolták és szokd meg.
    Közben az iOS is variált kicsit, amikor behozták feloldott telefonon teljes képernyős hívásjelzés helyett kicsi banner is lehet: na egy hétig próbáltam ki, számomra túl közel volt a kicsi kinyom és felvesz gomb, raktam vissza teljes kijelzősre.

    (Eszembe jutott még, hogy az ébresztő leállítás UI is olyan az arcodba tolt narancs gomb csak a szundi és alulra tették a stopot. Aki azt nyomja az már tényleg ébren van, aki az első színes izét amit lát az még kómás, de így sem késik el. Timer leállítás esetén már a stop a felső nagyobb narancs gomb. Szóval azt tolják az arcodba ami valószínűbb művelet, Apple logika, de van benne logika. Más meg értetlenkedik rajta miért egyszer itt a stop, másiknál máshol.)

    Kimenő hívásnál figyelek Recents-nél mit nyomkodok, ismerőst spotlightból, kedvencekből, főképernyőre kirakott ikonról hívok.

Új hozzászólás Aktív témák