Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • col

    addikt

    válasz oliwire #234403 üzenetére

    Ne haragudj, pont te írod, hogy ezek "becslések", de leginkább - szerintem elavult és hibás - találgatások, főleg a gumiszalagos hasonlatod az aksival párhuzamot vonva. ("Kicsit" értek az elektronikához én is, ilyen a végzettségem.)
    Szóval szerintem nagyon sokan túlbecsülik és túllihegik ezt az akkumulátor töltés, százalék, és töltési mód dolgot. Az ilyen típusú energiaforrásoknak (telepeknek, akkumulátoroknak) a szélsőséges hőmérséklet árt nagyon. (Ezért kapcsolja pl. le a töltést a vezérlő elektronika is, ha érzékeli az extrém hőt, vagy ezért veszi le a fényerőt, ha nagyon melege van pl. kocsiban, hogy védje az aksit.)
    Sose foglalkoztam vele, hogy 20-80% között tartsam az aksit. Ha kellett töltöttem bele napközben is, de alapvetően éjjel hagyom töltőn. Ha kocsiban ülök, a navi miatt szinte mindig szivargyújtón van. Kb az ötödik Iphone-om, ami alapvetően így használok és pl. a 6 plusomban eddig egyszer cseréltem aksit, 3 év után. A 2 és fél éves 7 plusomat 88%-os (eredeti) aksijával adtam el. Nem hiszem, hogy ennél még jobban lehetne vigyázni és ennél többet lehetne egy aksiból kihúzni.

    [ Szerkesztve ]

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

Új hozzászólás Aktív témák