Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • btudos

    veterán

    válasz Carasc0 #233266 üzenetére

    iPhone 6 után nem fogsz akku mizériával találkozni. ;)

    Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

  • Dany007

    veterán

    válasz Carasc0 #233266 üzenetére

    Én pontosan i6-ról váltottam 12pro-ra. :)
    Engem nem érint a korábban pár embernél jelentkező csak standby-ban jelentkező akku probléma, tehát a normál működésről van tapasztalatom.

    Az i6-osom akksija már csak 82%-os volt. Elég ramaty állapotban, mert nem cseréltem akksit. Szóval a sebessége eleve lassított volt már és nem ritkán megesett, hogy 15-18%-nál egy erőteljesebb művelet során - mondjuk facetime - egyszerűen kikapcsolt és be se akart kapcsolni már, amíg töltőre nem raktam. Naponta 2-1,5x kellett tölteni legalább az általam megszokott használat mellett. Azért elég sokat használtam 3-4-4,5 órás screen time-mal.
    Tegyük hozzá, hogy ahhoz képest, hogy 82%-os volt az akksi összességében jónak találtam. Mert amikor épp nem volt 1,5 óra facetime, akkor estig simán kibírta és akkor még a töltés is gyorsnak tűnt 5W-ossal is. Azért fontos, mert te is 6-osról tervezel váltani.

    No, a lényeg, hogy most az i12pro egy teljesen más világ. Sok kritika érte az akksit meg az üzemidőt, ami állítólag alig változott. Na de mindezt a tavalyi 11pro-hoz mérték. Ami lehet igaz, lehet csak félig lehet bármi... De a lényeg, hogy egy ezeréves i6-hoz képest így is úgyis fényévekkel jobb és durvább.
    Igaz még friss az akksi, de nálam a 1,5-2 napos üzemidő így is simán megvan! Pedig még az elején vagyok és sokat nyomkodom. Kifejezetten nem mértem, de kollégámnak dicsekedtem vele ( ;] ), hogy mikor leraktuk a facetime-on 18%-ról 15 perc alatt töltött fel 33-ra! Persze vettem hozzá 18W-os töltőt. Éjszaka meg kb semmit nem merül.
    Szóval nem tudom, hogy manapság mi a trend, de i6-ról váltva én hatalmas előrelépést érzek. Akkuban is meg hát nyilván sebességben és minőségben is. Kezd kikopni belőlem az az érzés, hogy ha 50% alatt látom az akkut, akkor tegyük rá töltőre gyorsan, mert tudom, hogy nap végéig még így is biztosan kibírja bármit is csináljak rajta. Meg azért ez a 18W tényleg gyorsan tölti az eddigihez képest.

Új hozzászólás Aktív témák