Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz Lauda #22708 üzenetére

    Pillanatnyi áramkiesésre én szünetmentes tápegységeket (3db) használok, lehet kapni olyat aminek rendes 230voltos aljzata van, ha nincs akkor kell venni egy átalakítót bár én csináltam magamnak ilyet, a szobában minden eszköz védve van így a tv a kislámpák a modem a routerek a gép is, ezek a kütyük védenek a túláramtól is illetve az ingadozást is kiegyenlítik bizonyos szintig, villám ellen sajnos nem védenek de arra én is azt a módszert alkalmazom hogy kihúzom a cuccokat addig, viszont mivel szünetmentes tápról van szó így használni ugyanúgy tudok mindent. Annyi extrát csináltam még hogy a szünetmentesekre külső nagy kapacitású akkukat kötöttem (18Ah) így az áthidalási idő igen magas lett. Áramszünetnél 8 órát simán szokott menni a router a modem az erősítő de nyáron a világítás is. Egyszer kipróbáltam az asztali gép is 55 percet lazán elment róla de én általában ilyenkor a laptopot használom csak de ez már off szóval nem megyek bele részletekben. Egy biztos hogy amióta ez a védelmem van semmilyen kütyüm nem romlott el és a pillanatnyi áramkiesések sem járnak bosszantó több perces internet kieséssel míg újraindulnak az eszközök mert sokszor észre se veszem hogy volt áramszünet. Volt olyan hogy 20 perc után jöttem rá hogy nincs áram mert kikapcsoltam a sípoló hangjelzéseket :D

Új hozzászólás Aktív témák