Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz Qtya123 #9902 üzenetére

    Köszi :R .
    Nos, akkor a cpuz nincs a helyzet magaslatán.
    Ilyen volt nekem is régen, viszont most nem ilyen. 3DMark mérés mindig hiteles, sajnos nekem 6.84GB/s. Sokat olvastam már utána, elvileg full sávszélbe kellene mennie.
    10. Gen cpu 16 Lanes direkt cpu és pcie x16 kapcsolat, ha nincs más. Egy másik vga esetén van x8 + x8, mivel ketten osztoznak, vagy ha használnám a Direkt M2 nvme slotot, amit szintén nem használok.
    A másik a Chipsetbe kötött sáv, azon használom a Dimm2 foglalatot, x4 + x4-ben, minden probléma nélkül.
    Mivel a cpu-ba direkt módon csakis az 1db rtx3080 van nálam, így annak a maximális sebességgel illene mennie, tehát ~ 13GB/s sebességgel.
    2 dolog tudja lassítani, ha az M2 slotot használnám, vagy az alsó pciex16-ot még plusszba.
    Mindenesetre le fogom venni a hátlapot, a hőpadokat nem tart semeddigsem lekapni, aztán kiderül.
    Cpuz tréfált meg a falsch kijelzésével. 16GT/s-ot kellett volna régebben is írni az x16 sávszélhez, ahogy a TPU képen is szerepel.

    Egy kis olvasmány azoknak, akiket érdekel a téma:

    [link]

    Rtx3080 a főszereplő, pcie 3.0 x8 üzem is le van írva, mint veszteségmentes, hibátlan üzem. Játékok alatt szinte semmi, a max veszteség -5% lehetséges erős cpu/ram adatmozgáskor, használatkor.

Új hozzászólás Aktív témák