Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • palfitom

    félisten

    válasz c41r0^ #1152 üzenetére

    Várjuk!

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • c41r0^

    őstag

    válasz c41r0^ #1152 üzenetére

    Na összeraktam, egy kis kezdeti tuning eredmény:

    4.9 GHz all core, HT ON
    voltage mode: override (amit megadsz, azt static fixen próbálja tartani)
    BIOS CPU vcore 1.255V , LLC7 mellett (LLC8 a legenyhébb, LLC1 a legdurvább load-line calibration MSI-nél, azaz LLC8-nál a legnagyobb a vdroop és a legkisebb a fesztüske idle/load váltásnál)
    minden más (IO/SA/PLL/PCH) fesz default, kézzel fixálva a BIOSban
    RAM fix 1.35V (XMP1, 3200@CL16)
    EIST / C1E, dynamic core (vegye le a szorzót, ha nincs terhelés), stb. mind bekapcsolva
    enhanced turbo mode ON
    TDP limitet nem adtam meg

    A képen látható Prime95 kb. 25 percet futott, így:
    Torture test - Small FFTs (16 szál), Disable AVX2 + Disable AVX mindkettő pipa be
    A fenti Prime95 teszt futásánál a 1.255V/LLC8 vagy 1.250V/LLC7 már instabil volt, hwinfo WHEA L0 cache error jött már elő, bár még nem hibázott / fagyott a gép, az úgy már nem stabil.
    Tehát sztem a fenti a kihegyezett beállítás all-core 4.9 GHz-hez.

    CineBench R20 CPU score: 5115, itt a teszt alatt a magok 70-75 fokosak voltak.

    5 GHz all core-hoz már ezek kellettek:
    minden, ami fent, kivéve
    CPU vcore 1.28V, LLC5
    1.275/LLC5 vagy 1.28V/LLC6-al már instabil volt, hwinfo WHEA error, ill. itt már BSOD is.
    A Prime95 Small FFTs Disable AVX2 + Disable AVX tesztnél itt már nyaldosott huzamosabb ideig a 83-85 fokba 2-3 mag is, úgyhogy szerintem ennek már nincs értelme.

    Az az érzésem, hogy sok értelme nincs is tuningolni, mert ha mindent alapon / auto-n hagy az ember, akkor is all-core 4.8 GHz-en pörög terhelésnél, 1-2 mag meg 5-5.1 GHZre is felugrik, majd még összehasonlítom.
    Az all-core 5GHz@24/7-hez nem tudom lehűteni még a BQ!DRP4-el sem (vagy csak én vagyok túl óvatos...), pont itt ugrik meg a feszigény is, sok értelme nincs is feljebb menni szerintem.

    lábjegyzet:
    Az alaplap v1.0 BIOS-al jött, a legújabb a v1.2.
    A RAM alapból indulásnál 2400 MHzre állt SPD alapján, XMP profil betöltése és restart után azonban fehér képernyő fogadott, amin volt egy 3800 : 3200 felirat (diag LED szerint POST OK volt és bebootolt), a BIOS képe lehetett, mert minmálisan lehetett valamit lépkedni, csak nem látszódott.
    CMOS reset , majd 2x - 3x eljátszva ugyanezt, konstatáltam, hogy ez így nem megy, 1.2-es BIOS-t fel (changelogban improved memory compatibility), utána egyből rendben XMP profillal a RAM. Na nem, mintha nem akartam volna update-elni a BIOS-t, de nah...
    A RAM benne van a lap QLV listájában, és nem írják, hogy a v1.0 BIOS-al nem eszi meg az XMP profilt, szóval volt egy minimális WTF összerakáskor.

Új hozzászólás Aktív témák