Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz snecy20 #18567 üzenetére

    :R

    (#18574) Kaci84: LOW-on tipikusan alacsonyabb pl. a geometriai részletesség is, ami pl. csökkenti a CPU és a GPU terhelését is. Én kis felbontás + max részletességen szeretek CPU-t tesztelni, ha a GPU-t ki akarom hagyni a képletből.

    (#18590) BMW001: Köszönjük! Ez éppen annyi, amit én is láttam a már emlegetett tesztben. :R

    (#18591) BMW001: Itt van HSM. A probléma ott van, hogy ez OC eredmény (az 5200Mhz-es képeden éppen ennyi volt a pont), én pedig az unlimited értékről beszéltem, nem az unlimited + OC beállításról. Az általad mért nagyobb difi ebből származik.

    Amúgy ha valakit érdekel, előkerestem, ez az a review, szerintem érdekes. [link] :R Alaposan megnézték jópár alkalmazásban, és az általam is említett 10-15%-okat mérték.

    (#18592) BMW001: Szerintem először is TÉNYLEG abba kellene hagynod a szalmabáb érvelést, amire már többször is kértelek a topikban. Másodszor pedig a személyeskedést, semmi jelentősége a mondanivalóm szempontjából, van-e éppen ilyen CPU-m avagy sem. Neked ott van, és a méréseiddel világosan alá is támasztottad, amit írtam. A lehető legrosszabb esetet (minden mag fixen 100%-ra terhelve) megmérted, és így is csak 2315-ből lett 1734 pont, ez +33% tempó az OC javára, míg a másik eredményed 5547 pont helyett 4049, ez +37% (az R20 már AVX-et is használ) az OC javára. Aláírom ez már nem az általam is említett 10-15%, de nálad a hűtés és az OC sem éppen hétköznapi, és a ramok is igen fürgék, és nem is minden 9900K képes ilyesmire. Valamint nem véletlen, hogy meg sem mered mérni, mennyit eszik így, míg a 95W-ra limitált eredmény szerintem egy kedvező fogyasztási érték azért a teljesítményért.

    (#18605) BMW001: Volt egy illető, aki állított valamit, te pedig megcáfoltál egy olyan állítást, amit senki nem állított a topikban. Ez a szép a szalmabáb érvelésben. :R

    (#18606) Ghoula: Hát éppen ez a baj az üveghangra járatással. Ha 95W helyett 170W-ból hozod ugyanazt, azzal közel elfelezted a hatékonyságát. :Y
    Amúgy tempóra igen szép egy hatmagostól. :D

    (#18630) fudi2002: Akarod mondani a TSMC már 5nm-nél jár? ;] :P

    (#18644) hokuszpk: Remélem abban nincs vita köztünk, hogy egy 1600X és egy 8700K teljesítményben sem egy liga, nagyon nem....

Új hozzászólás Aktív témák