Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roba

    tag

    Sziasztok!

    A régi "Bartonos" gépem teljesen elavult. Új gép vásárlása előtt állok, természetesen Intel alapú lenne. A régi gépből egyenlőre költséghatékonyság miatt felhasználnám a Chieftech 450-es tápomat, a házat, az 5.1-es hangfalakat, meg a 19"-os crt. monitort. A procit és a vga-t már kinéztem magamnak: egy Core 2 Duo 8400 v. 8500-ra és egy Radeon 4850-re gondoltam. Alaplapra és memóriákra lenne még szükségem(2*1 v. 2*2 gb ram?), de nem tudom milyen márkájú lenne a jó választás. Később szeretnék tuningolni is, legalábbis a procit mindenféleképpen. A két procinál úgy tudom, hogy 9-es, ill. 9.5-ös szorzó van 333-as psb mellett. Ha nem akarnám tuningolni, akkor ezek szerint elégek lennének a ddr2-es 667 mhz-es memóriák? Persze senki sem vesz már ilyen memóriát, ezekhez a minimum a minőségi ddr2 800- as ram, de ezekkel "csak" 400-as fsb-t lehet elérni "gyárilag" (3600-3800 mhz). Viszont vannak már ddr2 1066-os, ddr3 1066-os és ddr3 1333mhz-es ramok is. Mit jelent az, hogy a rendszer 24/7-ben van? Úgy tudtam, hogy az Intelnél a szorzó fix., de meglepve látom, hogy Tibiajax kolléga bőszen állítgatja. Légyetek szívesek segítsetek konkrét alaplap (Asus?,Msi?), illetve memória (márka, típus és mennyiség) ajánlásával és infókkal, hogy jobb rálátásom legyen erre az Intel-es rendszerre. :R

    THX!

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

Új hozzászólás Aktív témák