Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Prom

    tag

    válasz lapa #8591 üzenetére

    szia!

    Nekem csak annyi hozzá füzni valóm lenne mint már irtam hogy amit nézel procikat
    azok mégha tokozásban megfelelö lenne mert ugye most ezt kutatod..
    De akkor is vedd figyelembe hogy ezeket a procikat L****, SU**** amik 20 alatti TDP vel rendelkezik azok a thinkpadekben integráltak az alaplapra.. söt legtöbb notiban..
    Én elég kizártnak tartom hogy bármi ilyesmi jó lenne a T61esedbe..

  • brd

    nagyúr

    válasz lapa #8591 üzenetére

    Socket P van a T61-ben. A foglalatok miatt amúgy az Intel elhúzhat a sunyiba. Egyes CPU-k a Socket P-ben nem működnek, valamennyire mondjuk érthető, mert gondolom az FSB szerint akarták a fizikailag másmilyen foglalattal elválasztani a különböző típusokat. A trükk a foglalat sarkában a sarki 3 tű elhelyezkedése. Socket 479, Socket M, Socket P, ezek nagyrészt egyformák (fizikailag, elektronikailag nem), csak abban különböznek, hogy 2 tű másképpen hiányzik belőlük (a sarki tű mindháromban hiányzik). A Socket P-ben azok a CPU-k nem működnek, amelyeknek ott van tű, ahol a foglalatban nincsen lyuk (nyilván). Ezek azok a CPU-k, amelyek Socket M-esek. A Socket M-ben pedig az összes, Socket P-s nem működik. Az L7700-ból szerintem csak Micro-FCBGA van (ez ugye a golyós-nemcserélhetős, ráadásul tudtommal 479 "tűs" -golyós-, tehát sem a P-be, sem az M-be nem menne bele, max. ha azt a 2 "tűt" kihagyja az ember...). Azaz ezeket ráforrasztják az alaplapra, ahol ilyen van a gépben. Te hol láttál másmilyet?
    A csávesznek nem tudom, hogyan indult el a Socket P-s U7700, Socket M-ben, mert fizikailag nem megy bele. :F Bár, mivel tudtommal elsősorban az FSB miatt lettek elkülönítve ezek a foglalatok, talán ha azt az egy tűt eltávolította (nem tudom, van-e szerepe a fizikai kialakításon kívül), és az alaplap/chipset amúgy kezeli a CPU-t, akkor éppen működhet is.

    [ Szerkesztve ]

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák