Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz HSM #79364 üzenetére

    Egyikőtöknek sincs teljesen igaza (még laikusként is nyilvánvaló, szóval nagyon unatkozhattok ;] ), de nem is az a lényeg, hanem hogy "Csaképpen aki mondjuk huszasával teríti egy céges portfólió leselejtezett gépeit, az nem fog legózósdit játszani a gépein..."
    De fog, ez benne a biznisz többek között.
    Vesz egy csomó szart, legóz belőle egynéhány használhatót, a többi pedig megy alkatrészenként.

  • Tikakukac

    titán

    válasz HSM #79364 üzenetére

    Az én tapasztalataim ezzel szögesen ellentétesek.

    1 szerviz meg egy hivatalos szervizből tudok csak mondani. Ha többről tudsz infót biztosan, errefele nem.

    Nem kell laborba vinni, elég belekukkantani a csatlakozókba, máris sokminden kiderül.

    Pl. az, hogy dokkon volt tolva a gépnek a nap 24 órájában? Ne áltassuk magunkat.

    Persze, értem, ismerem a kamuvinyós mókát, de meg tudod nézni, mi volt benne gyárilag, és ha nem stimmel, máris gyanús.

    Akkor azt is tudod, hogy mennyire nem nehéz akkora puffert tartani ami ugyanolyan, mint a gyári csak keveset ment és már megint át vagy vágva.

    Az az érvelésed meg teljesen rossz, hogy bármikor legózol... Persze, én is. :C

    Attól, hogy azt mondod, hogy rossz még nem változik semmi és így is marad.

    Csaképpen aki mondjuk huszasával teríti egy céges portfólió leselejtezett gépeit, az nem fog legózósdit játszani a gépein, hanem nesze, ez van vigyed.

    Bizony ezt nem is ő fogja megtenni. Ezt majd az teszi meg aki tőle veszi a gépeket válogatva és azokból hegeszti össze amikor aprón látsz.

    A csapágyas ventit kár ide venni, az filléres tétel, telibe teszek rá, csapágyas-e avagy sem.

    Igen? Akkor te imádod cserélni a teljes hűtést 10k-ért, mert a venti nem cserélhető külön?

    Viszont egy pl. alaplaphibás gép az úgy valahogy nem hiányzik....

    És látod, pont ezt nem tudod megállapítani sehogy, vagy belenyúlsz vagy nem.

    Én egyébként látok nálad egyfajta fordított pszichológiát... Valójában Te próbálod magad itt győzködni, hogy úgyis csak lutri, sz@r gépet lehet venni.

    Nem. Arról győzködök, hogy a túl olcsóba és nagy lutriba úgyis belebuktázol. És bele is.

    Miközben marhára nem.

    Való, de jelen állapotban nem is volt kérdés.

    A használtpiacnak egy trükkje van, jókor kell jó helyen lenni.

    Nyilvánvaló kapitány, igen, köszönjük.

    No, meg kellőképpen dörzsöltnek, hogy kiszúrd, ki néz hülyének. Előfordul, hogy én is kisebb/nagyobb dolgokat benézek, de ettől még vannak félelmetesen jó állapotú, és atom hulladék gépek is rendszeresen aprón. Csak rajtad múlik, mit halászol magadnak...

    Épp most taglaltam, hogy hogyan szopódhatod be nagyon könnyen még úgy is, hogy ebben dolgozom. Tehát olyan embert aki naponta ezeket szereli és konkrétan egy szekrényre való X-es TP van, mert csak ezekkel foglalkozom.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák