Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz HSM #72301 üzenetére

    A 16:9-es monitorra átállásnak szerintem más okai is voltak, érthető, gazdasági okokra gondolok, hiszen az lett a meghatározó, nagy darabszámban gyártott képarány, és jelentős kényelmetlenséget sem okoz szvsz. Ugyanakkor a klaviatúra/touchpad áttervezése felesleges visszalépés volt, amit semmiféle gazdaságossági szempont nem indokol

    Erről anno volt szó a topikban az x20 széria bejövetelekor. Nyilván azt gyártanak le a panelgyártók, amit a megrendelő rendel/kiharcol - ha elég nagy tételben rendeli a speciális igényt, akkor bármit (ld. Surface Pro 3:2 képarágyú paneljét - valamelyik Chromebook-on kívül használ bármi más ilyen méretű és képarányú kijelzőt?). Lehet ezért úgy is csinálni, mint az Apple: 13" Air ill. Retina MBP vonalon valahogy mégis meg tudta oldani, hogy 16:10-es kijelzőket gyártsanak neki nagy tételben. Dehát ez a különbség a trend diktálása és a követése között.

    A 4:3-os arányt erőltetni kár lenne, szvsz egyáltalán nem passzol a notebookokhoz

    Ezzel nem értek egyet, de nem ezért írtam, csak előszedtem az egyik leggyakoribb eltűnt-és-visszasírt feature-t. :)

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • ivana

    Ármester

    válasz HSM #72301 üzenetére

    Nem tudom, hogy nyílna ki egy táskában magától.

    A nagyobb touchpaden jól lehet gesztusokat használni, amik miatt igazából a touchpad jó. Sima egerezésre a trackpoint is elég. Gépelésnél sose érek bele a touchpadba semmilyen gépen, mondjuk nem is a szokásos szar billentyűzetet szoktam meg, amit alig kell megnyomni. Szóval lemerem támasztani gombokra az ujjaimat.

Új hozzászólás Aktív témák