Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz FoxiestFox #106714 üzenetére

    "Ezt korszerűbb hardverek gyorsabb SSD-vel, gyorsabb Satával, netán nvme-vel, gyorsabb memóriákkal és chipsettel, méginkább meggyőzően tudják művelni."
    Kinek mi a meggyőző. :R Nekem nem ez a szint. :N Nekem az a véleményem, hiába írt ennyit használatnak, vélhetőleg valójában nem volt szükséged egyszerre 8GB-nál több ramra, különben igencsak érezted volna a különbséget. Nálam már 9GB körüli összesített memória foglalás elég volt, hogy padlót fogjon a 8GB-os T420, pedig nagyon szerettem volna, hogy ne kelljen +1-2GB használatért ramot bővíteni, de nem úsztam meg.

    (#106717) vicze1: "nyilván a legoptimálisabb konfiggal tesztelve"
    Így máris semmi értelme. :) Van itthon T460 6300U-val, egészen más állatfajta fogyasztás terén, mint a T460s-em 6600U-ja. A 460/470 esetén különösen értelmetlen, mert a 470-ben eleinte ugyanazok a CPU-k voltak. Illetve nyilván itt nulla fényerővel tesztelték, ami megint nem túl reális, a T460s-en is hogy irodában (nem szabad tér, vagy egyéb) látszódjon valami, azért legalább egy egyharmad állású fényerő kell, ami bizony wattos nagyságrend a minimumhoz képest.

    A win akkuról azért ésszel tolja ám ezeket. ;) A böngésző meg ahogy írod, minden betöltésnél csinál egy nagyobb írást/olvasást, de utána nyugi van, ezért írtam, hogy ebben a burst jellegű terhelésben akár jó is lehet a torkosabbnak tűnő cuccom, mert ugye hiába fogyaszt tippre dupla annyit, mint a SATA-s ha közben kb. 5X olyan gyorsan végez és megy vissza alvó módba. Egy PM talán jó kompromisszum lehetne a más hangolásával, de inkább a sok garit és MLC NAND-ot választottam. Elvileg amúgy ez sem torkosabb a PM-nél (sőt, elvileg fél W-al takarékosabb :DDD ), adatlap szerint max 5,2W, nem ez fogja lerántani az akkut. [link] Persze, a folyamatos konstans alacsony terhelés (videólejátszás agyatlan szoftverrel) nyilván kihozza belőle a legrosszabbat (a gyári SATA-shoz képest), azért is azzal teszteltem, mi a legrosszabb, amire számíthatok.

    (#106718) vicze1: Firefox-al egyáltalán nem vészes a helyzet. Ki van nyitva millió ablakom, és így is csak 2-3GB. Korábban ezért váltottam, mert amit akkor használtam az nem bírt fele ennyit sem, miközben több ramot kért. Szóval nem biztos, hogy a webes appokkal van a baj, bár akadnak elrettentő kivételek. Sokan hiszik, hogy a HTML egy programozási nyelv. ;]

    (#106719) FoxiestFox: Köszönjük a virtuális memória bemutatását. :DDD A probléma ott van, hogy a leggyorsabb SSD-vel sem lesz az oda-vissza írogatás ideje "szemvillanás". Hacsak nem pislogsz irreálisan lassan. ;] Nagyságrendi különbségek vannak az elérési és adatátviteli idők között RAM és SSD között, a leggyorsabb NVMe megoldások esetén is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák