Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    S.O.S.
    Segítség!

    Előfordulhat e olyan eset, hogy helyszínen kipróbálom a gépet(csak töltőről tudnám mert nincs hozzá akku) és hibátlanul működik, majd külön berendelem az új akku-t és amikor beleteszem, akkor derül ki, hogy a gép vagy esetleg a töltő hibás?
    (T61-ről van szó)
    Előre is kösz.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Üdv!

    15,4"-es WIDE T61-be keresek ártól függően 6 vagy 9 cellás akkut. Tudnátok ajánlani jó áron megbízható forrást?

    Utángyártott akkuk nagyon felejtős vagy azért használhatók?
    Honnan tudom, hogy gyári vagy utángyártott?

    Előre is kösz.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Én is beszálltam a topicba egy T61-el...Nagyon ott vannak a szeren ezek a TP-k. Majd írok egy-két dolgot még...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Első benyomások az "új" T61-el kapcsolatban:
    A külseje lenyűgöző. Már értem mi a stabilitás...Szóval nem győztem fogdosni. Itt megvolt az első "leesett az állam". /Igaz a zsanérok szokásos játéka megvan...de hol érdekel az most/
    Nem volt feltéve a VGA driver, és eléggé zavaros számokat írt az AIDA és a GPU-Z is. Gondoltam gyorsan tisztába rakom a helyzetet.
    Az nvidia support oldala a 280.26-ot dobta mint nyertes választást. /Azért jó, hogy még most is van ehhez a kártyához driver. Anno nagyon haragudtam mikor az ATI kinyírta az X1600 driverének jövőjét...win7 alá úgy kellett készíteni./
    Második "leesett az állam" következik. A splash player jelezte, hogy a hardveres gyorsítás elérhető, így este az aktuális NCIS részt már ezen néztük. Ezen kívül dinamikusan változtatja a kis quadro az órajelét attól függően mit csinálok...sőt akár én is megmondhatom, alkalmazás szinten, hogy ki/mit/mennyit használhat. Kellemes meglepetés ez, mert nagyon hozzászoktam az ATI féle PowerPlay-hez és kicsit féltem, hogy mi lesz majd...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    SOS!!!
    Nagy a baj! Aki rutinos és jártas a témában az kérem segítsen
    Nézegettem az azonosító számokat, mert gyanús lett, hogy mikor képet mutogatott akkor a másik gépről készültek és gondoltam mélyebben átnézem.
    Úgy néz ki gond van az azonosítókkal és nem tudom ez most mit jelent:
    A gép alján lévő matricán teljesen más típus kód/serial szerepel mint ami a BIOS-ban.

    A lenovo US Support oldalán a lefuttattam a Run-AutoDetect-et és az eredmény:
    [link]
    Jah, amúgy a gép ami a kezemben van 15,4" WSXGA, T7500-al, meg NVS140-el..
    Most átvertek, vagy valamit bénáztam?
    Előre is köszönöm a segítséget

    [ Módosította: 7 ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Tim82 #23816 üzenetére

    Sehogy...NVS 140-van benne...a lenovo oldala dobta, hogy intel...szóval ezért nem értem. De amúgy ez nekem is szöget ütött a fejembe...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Ha van valami ötletetek, hogy mit mivel és hogyan nézzek meg a bizonyosság kedvéért...akkor nyugodtan mondjátok, csak mert hajnal 3 óta ezt csinálom és kicsit ki vagyok akadva..

    Jah, és a bónusz kérdés...ezek után van értelme megtartani?? mert amúgy jó állapotban van és működik...csak hát na ezek után nem tudok mit gondoljak. :W :W :W :W :W

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Tim82: Igen pont a kézenfekvősége miatt gondoltam én is erre.... Az lehet, hogy esetleg tényleg 6458-as csak valami oknál fogva 7661-es aznosítókat írtak bele? (Bármilyen okból kifolyólag)
    Az lehetséges, hogy emiatt ne fogadja el a 15,4-eshez kiadott akku-kat?
    caderyn: 1 hónap garanciát vállalt rá az illető és adásvételit is irtunk két példányban...bár ő nem kérte az övét... :U

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Na szóval...kerestem kutattam és a következőre jutottam:
    Az alaplap nem lehet 14.1-es wide-ból mert azoknak a gép elején van a hangcsatlakozók. Javítsatok ki ha tévedek! Ennek meg oldalt vannak mint ahogy lennie is kell. Tehát minden a helyén van.
    Így gondolom vagy egy másik 15.4-es alaplapot tettek bele...vagy egyszerűen csak "szoftveresen" nyomták át a kódokat. Ez utóbbi amúgy lehetséges mármint fizikai behatás nélkül ezt elérni?

    Amúgy a HDD körül fura (istállószagot) ammóniás szagot lehet érezni. (Ne is kérdezzétek...)
    Tipp erre?

    A billentyűzete magyar, jó állapotban van nagyon és az ALPS gyártotta. Erről van valami tapasztalat, hogy ez és a CHICONY közül melyik a jobb?

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz bijesz #23833 üzenetére

    Na igen...a gyanú fennáll...meg ugyan miért piszkálná valaki az azonosítókat...csak nem értem a végrehajtás módját mert:
    1. A gép alján ott figyel a matrica azokkal az azonosítókkal amik amúgy illenek is rá.
    2. Erre belülre meg olyan kódot ütnek bele, ami nem csak, hogy más méretű, de gyökeresen más hardverre épülő T61-esé...

    A Lenovo weboldalát sem értem...a Parts Lookup page nem tud kiadni info-t. Legalábbis azt írja mindkét Serial-ra. A Warranty Lookup meg simán kiírja a matricás kódra hogy 09.15-ig volt érvényes. A belső hülye kódra meg hanyatt vágja magát egy: System Unavailable, IBase information cannot be provided üzenettel.

    A lopottlaptop.hu oldalon minden kódot és ID-t végigírtam és semmi. Tudom ez még nem jelent semmit.

    1.Érdemes szerintetek felhívni a lenovo központi akármit, azzal a céllal, hogy esetleg visszagöngyölíteni az ügyet?

    2.Nem lehet valahogy visszaállítani az eredeti kódot a gépbe?

    3.Ha moddolt BIOS-t teszek fel az okozhat ilyet? (Csak mert ez amúgy is szándékomban állt. )

    4.A feltételezés kedvéért, nem lopott csak valaki éppen nagyon hülye volt. A lenovo oldaláról letöltendő driver és egyéb működéshez szükséges programok letöltésében és telepítésében okozhat ez gondot?

    szacsee:Ezek után naná, hogy lepattintottam...palmrest, bill, keyboard bezel...be akartam látni a területet....van dedikált VGA, meg a gpu-t, AIDA is mutatja, meg néztem egy rakás képet, meg videót ami a belsőt mutatja de igazából semmi különöset nem találtam. FRU-kat ellenőriztem amit csak éppen láttam, hogy talán máshonnan való de nem...hűtője pl egy ilyen: [link]
    ..billentyűzetről fentebb írtam...
    Tudom nem biztosíték, de mindenen a gyártás időpontja van belül pecsételve meg matricázva.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Az imént beszéltem a központi Lenovo szervizzel és van némi előrelépés. Az alaplap a gépben a sajátja nem cserélték. A memóriák alatt van egy számsor ami alapján megnézte az illető akivel beszéltem, hogy eredetileg melyik gépbe rakták bele ezt az alaplapot és ebbe. Tehát nem volt csere meg buhera...

    Érdeklődtem, hogy körözési lista vagy ilyesmin meg lehet e nézni, de azt mondta már nincs ilyen listájuk kb 3 vagy több éve, mert annyi szerviz nyílt már meg, hogy nem vezetnek listát.

    Azt mondta, hogy mivel már nincs garancia ezért a System Update-el lehet gondom csak, ha beviszem egy lenovo szervízbe akkor átírják. De Pécs közelében nem tudott ilyet mondani...

    Amúgy nagyon rendes és segítőkész volt akivel beszéltem.
    -------------------------------------------

    Otis:
    Az eladóval csak most fogok beszélni, mert előbb minden létező szálat végig akartam járni. Ha már ilyen történt akkor legalább most legyek nagyon alapos ha már a vételkor nem voltam. :((

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Chaser #23909 üzenetére

    Érdekes kis szerkezet. Jól néz ki. :C :C

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    T61-es tegnapi hisztériámhoz kapcsolódóan:
    Egy kicsit túlreagáltam a dolgot. Igaz a kód nem stim...de teszek rá. Ha egyszer arra járok visszaíratom a központi szervizben, ahogy azt telefonon tanácsolták.
    A gép ettől még egy TP ráadásul nagyon szép állapotban van és a hardver is elég top számomra(Adatlap). Egyre jobban örülök neki.
    A billentyűzete megadta magát tegnap. Szóltam az eladónak ma délelőtt és délután ki is cseréltük egy másikra. Ennyi. A thinkpad életérzést meg még szoknom kell...
    Lesz pár hülye kérdésem a lenovos szoftverek/driverekkel kapcsolatban de igyekszem nem feltenni ugyanazt mint mostanában páran...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Driverekkel kapcsolatban lenne kérdésem és észrevételem
    (System Update-et most hagyjuk az nem játszik)
    Thinkpad T61 az alany.
    Első állomás -
    AUDIO:
    A lenovo szerint: SoundMax Integrated Digital HD Audio van a gépben
    AIDA szerint: Intel 82801HBMUCH8M - High Definiton Audio Controller - ezen belül mondjuk látja a Conexant modemet is...meg AD1894 Analog Device-t.

    A hanggal amúgy semmi gond nincs, van és elég jól szól...bár kicsit halkabb mint azt megszoktam. De szeretném feltenni a rendes driver-t, meg ha esetleg van valamilyen kezelő szoftver mint pl a realtek esetében az jó lenne. Mit és honnan érdemes feltenni?

    Amúgy itt:[link] nézelődöm és érdekes, hogy van amihez feltüntetik, hogy Win7, van ahol max Vista van, ez a másik driveres oldallal: [link] összevetve kicsit hanyagabbul van frissítve, viszont átláthatóbb számomra.

    CARD READER
    Itt figyel a gép elejében, de nem tudtam kideríteni, hogy melyik. Aztán találtam ezt a linket:[link]
    Itt pedig a következőt írják:
    4-in-1 Card reader
    Setup from "4in1" folder

    Base system device Ricoh Memory Stick controller
    Base system device Ricoh SD/MMC host controller
    Base system device Ricoh XD- picture card controller
    the above 3 unknown devices in device manager will be resolved by the Ricoh cardreader drivers.

    Mivel ez az eset áll fent, rejtély megoldva. :C

    ULTRANAV UTILITY
    A driver-t ugyan sikeresen feltettem, de a Utility-t egyelőre nem. Mit ad a Utility ha felteszem? Van értelme?

    HOTKEY UTILITY
    Érdekes, de csak egy kis kiegészítőként van bedobva ez a kis program, közben pedig szerintem elég fontos "csomagocska": [link]
    Így már van OSD, meg mindenféle földi jó...és még az eszközkezelőben lévő ismeretlen eszközt is "eltüntette"
    Szerintem az egyik fontos eleme a <System Interface Driver> ami elvileg kéne mert pl itt: [link] is emlegetik , gyakorlatilag külön nincs fent.

    Eddig sikeresen feltett driverek/programok:

    Intel Chipset - 9.2.0.1030
    Intel 82566 Gigabit LAN - 16.6
    Quadro NVS 140M - 280.26
    Intel 4965 - 14.2.0.10
    Ricoh 4-in-1 card reader driver - 3.54.02
    Bluetooth Enhanced Data Rate software II - 6.2.1.3100
    UltraNav Driver - 15.3.16.1
    Power Management Driver - 1.62
    Power Manager - 3.62
    Hotkey Utility 3.7.0001

    Így már nincs ismeretlen eszköz, és majdnem minden hasznos és szükséges dolgot feltettem.

    Szívesen fogadnék javaslatokat, hogy mit kell/érdemes feltenni.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz audi100td #23984 üzenetére

    A T61 nálam is meglehetősen halk. Gyakorlatilag alapból passzívan megy...Játék alatt is alig lehet hallani.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz tototos #24021 üzenetére

    Valamelyik külföldi fórumon olvastam korábban, de most nem találtam meg, hogy hol...ezért nem is biztos, de úgy emlékszem, ott is pont ezt írták és gpu volt. :(

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Erre valaki:[link] ?
    Lehet elveszett a lényeg a nagy sokadalomban :U
    Konkrétan:
    1.Audio driver-nek mit tegyek fel?
    2.UltraNav Utility-nek van értelme az Ultranav Driver-en felül?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Chaser #24068 üzenetére

    Nekem rev7 van rajta...nyilván ezeket is fejlesztik.
    Mondjuk van erről valami felhasználói tapasztalat, hogy melyik milyen?

    Ezeknek a tápoknak kb milyen a hatásfoka?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    lapa: Kösz, ezt nagyon jó hallani mármint ami a hatásfokot illeti. Nálam egy 90W-os van...hát nekem csak az a furcsa, hogy a táp és konnektor közötti szakasz ilyen "rövid". Mondjuk ez relatív mert így ránézésre van 70-80 cm...csak még szokatlan. Ami viszont nagyon tetszik a töltő csatlakozója, illetve a gépben lévő aljzat...Az eddig legjobb, legstabilabb amivel dolgom volt.

    tototos: Szubjektív amit mondani fogok. Szerintem vagy T7500 vagy T8300 lesz a két esélyes amit. Előbbi Merom utóbb Penryn magra épül (65 vs 45nm) Fogyasztásban és core to core teljesítményeben is van különbség.
    A legleg amit nagyon drágán bele tudsz tenni egy T9500 már ha kapsz valahol. Több helyen olvastam T9300-al szerelt gépekről de ez is nagyon drága.
    Mennyi a keret? Itt kezdődik a mutatvány

    Amúgy itt tudsz csemegézni: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    tototos: Nézőpont kérdése. Én pl azért vettem most direkt T61-et, hogy később T9xxx, 8GB RAM,...SSD+HDD kombóra fejlesszem az idők során...Ha figyelembe veszed, hogy mire és még mennyi ideig szeretnéd használni akkor dől el, hogy tényleg van e értelme vagy sem.
    Amúgy jelen pillanatban T8300-at javasolnék....

    franc0: Nem igazán tudok németül, de ami lejött az utolsóból, hogy a Thermal Sensing Error hibaüzenettel indul a gép a nem támogatott lapok esetében. Moddolt bios megoldja ezt a problémát.(Persze ha valaki nem akar ilyesmivel foglalkozni az is érthető) Ezen kívül van más akadálya annak, hogy fogadjon a lap Penryn procikat? Az alaplap FRU-ját, hol látom fizikailag? A parts lookup nem működik nálam.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Integra #24099 üzenetére

    Mi az a tevékenység amit a kékhalál bekövetkezés előtt végzel?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Integra #24109 üzenetére

    Smart Security-ből melyik verzió van pontosan? Az első kiadással az 5.0.93-al voltak gondok bőven...Én feltettem, aztán le is szedtem, mert egyszerűen nem lehetett használni tőle a gépet rendesen. Aztán írtam az eset-enk is, majd pár logfájl készítés és küldés után most a nemrég kiadott 5.0.94-ben javították azokat amikkel gondom volt...lehet nálad is az csinálja a problémát. Ha az újabb van fent, akkor passz...

    Nekem néha véletlen időközönként csinált szép kékhalál összeomlást az is, hogy a VGA csipegetett a RAM-ból, és a végén összevesztek rajta, hogy kinek mi jár...és puff...valamelyik földhöz vágta magát.(ezt nem thinkpaden volt)

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz fcsaba89 #24119 üzenetére

    Korábban teljesen kizártnak tartottam, hogy használt gépet vegyek. Most mégis egy használt T61-et vettem nemrég. Utólag belegondolva nagyon jó választás volt ez a gép.
    Légy tisztában a rövid és hosszabb távú igényeiddel a legapróbb részletekig(mérettől, processzortól a billentyűzetig) és ennek megfelelően dönts. A keret már megvan, és ennyiből igazán jó T vagy X szériás gépet kaphatsz.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz csiktor #24128 üzenetére

    Nálam pont így döglött meg a billentyűzet néhány napja...Mármint ez volt a tünet...Ha tudod próbáld ki egy másikkal. Kiindulópontnak elmegy...ha így sem, akkor komolyabb a baj.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz fcsaba89 #24130 üzenetére

    ;) Érthetőek a igényeid. Tételezzünk fel egy pár alternatív esetet.
    1. T61-ből van 14"-es változat jó felbontással. Egy-két dolgot cserélsz benne, és a mostani kereted kb 60%-ból van egy nagyon jó géped szerintem felhasználástól függően még 3 évig biztosan elégedett lehetsz vele. (Akár hosszabb ideig is.)
    2. T400-nál eleve adott, hogy 14"-es a kijelző. Jobbak a lehetőségek mind fogyasztás mind erő tekintetében. Némi beruházással kb a kereted 75%-ából egy időtállóbb géped lesz mint az előző esetben.
    3. X200/x200s 12"-es kijelző, kicsit magasabb ár tartozik ide, de szintén elég jól jársz. Lehetőségek tekintetében kb egyezik a T400-al.
    4. Nem rossz az EDGE sem, és nem lebeszélni akarlak róla mert személy szerint nekem mindegy melyik gépet veszed. Neked viszont egyáltalán nem mindegy, ezért jó ha látod milyen lehetőségek állnak előtted, ezért gondoltam mutatok párat. :K
    Egyébként:
    Ha ennyire fix igény az SB és a HD3000, akkor tárgytalan a többi típusok vizslatása. Ezen az áron ez lesz a legesélyesebb befutó. :K

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz fcsaba89 #24143 üzenetére

    "A néha napján egy kis játék..." - nálam szintén feltétel volt.
    Amióta megvan a gép nagyon jó kis házi mini LAN-Party-kat rendezünk a párommal. :DDD Hiába no, tesztelni kell az új vasat. :DD

    A kis beruházás pontosan az alkatrészcserét jelenti. Még pontosabban azt, hogy ami a gépben éppen van, egy jobbra cseréled. Ami benne volt, azt meg eladod...
    Itt most arról beszélünk, hogy használtan vásárolsz. A garancia olyan dolog, ami eladónként eltér. Ki ennyit, ki annyit vállal rá. Olyan gépet érdemes megvenni amire azért van legalább 1 hónap...de ha többet ad valaki az csak jó. Mivel Thinkpad-ekről beszélünk ezért elég kicsi az esély rá, hogy valami csak úgy megpusztuljon benne, de ritkán előfordul - mivel az ördög nem alszik...hiszen kockázat mindenben van.
    Ismét feltételezés: Megveszel egy gépet. Lehetőleg amíg garanciás, vagy amíg le nem tesztelted alaposan nem jó ötlet cserélgetni benne bármit is. Előbb legyen meg a bizonyosság, hogy minden rendben van az átadott géppel. Ha ez megvan, akkor mehet a lego-system... ;]
    Amit érdemes lehet cserélni: (Ez kicsit szubjektív lesz, mert én ezt már végig gondoltam a saját esetemben)
    CPU: A fent vázolt esetekben sima ügy, csak be kell szerezned a kiszemelt példányt.
    Hűtés: A gép korától függően érdemes lehet ezt is egy újra cserélni. Ez teljesen opcionális..ebay és hasonlók lesznek a barátaid főleg.
    RAM: 8GB a max amiket ezekbe tuszkolni lehet. A T61 esetében Moddolt BIOS szükséges és mivel DDR2-ről van szó 2x4-es kiépítésben ezért biztos hogy kb 25K körül alakul az ára egy ilyen szettnek, de nem kell elesni tőle.(Jah, és nagyon valószínű, hogy külföldről fogod berendelni mert itthon horror amibe kerül
    A T400, X200/x200s esetében mivel DDR3 így 10-12K-ból megúszható.
    HDD: vagy inkább SSD. egy 64/96/128GB-os...ez lényegében attól függ mekkorára van szükséged és mennyit szánsz rá.
    MultiBay keretet használva a DVD helyére egy notebook HDD-t tehetsz ha az SSD mellett szükséged van a nagyobb tárhelyre is.

    Talán ezek ilyen első körös elemek...felméred mi a helyzet és átépíted kicsit.
    Talán még egy nagy 9 cellás akku-val lehet fullosítani az ilyen gépeket...persze csak ha kell.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz fcsaba89 #24149 üzenetére

    Nem feltétlen kell IT-ben otthon lenni. A Google+Fórum elég sokat tud segíteni. Egy kis műszaki érzék azért nem árt. Értem mire célzol. Erre azt tudom mondani, hogy ha túl kockázatosnak érzed a dolgot, akkor inkább maradj "kulcsrakész" Edge-s megoldásnál...Az eddigiek alapján nézz szét, keresgélj, és döntsd el melyik alternatívát választod.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Tim82 #24154 üzenetére

    A nagyon mély részleteket nem tudom, de innen szedtem le:[link]
    Az a tippem, hogy olyasmi szintű lehet, mint a SATA I átlövése SATA II-re. Tehát a vas tud valamit, de az szoftveresen van korlátozva...
    Kipróbálni még nem próbáltam, majd ha megjött az akku.(Ma vagy holnap...attól függ a Posta milyen kedvében van.)

    tototos:Itt írta valaki fentebb, hogy elvileg nem mindegy az alaplap...még modBios-sal sem...De erről nincs tapasztalatom, és nem is olvastam róla máshol...

    Integra:Akkor neked még a régi van fent.

    krafxld:Kösz, ez program megy be a raktárba... :DDD

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Tim82 #24169 üzenetére

    Most így hirtelen nem tudok mit írni erre...kraftxld, és Integra kollégákról tudok, hogy 8GB-al használnak T61. Közülök kraftxld ezt a moddolt bios-t használja. Talán ők tudnak bővebb info-val szolgálni RAM ügyben.

    Valahol pedig láttam, listába szedve egy kevés leírással, hogy mit/miért/hogyan...de most nem találom.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    A DUAL IDA Support-ra most lettem figyelmes. Nagyon jó pofa dolog. Akinek Core 2 Duo van a gépében annak nagyon valószínű, hogy működik a dolog.
    Lényegében kapunk plusz egy szorzót felfelé. Íme egy kis táblázat: [link]
    Azt nem tudom, hogy ehhez feltétlenül kell e moddolt bios. Nálam rmclock-ban látszik a plusz szorzó, és használja is a gép... :C

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Valakinek volt szerencséje esetleg megtapogatni vagy használni egy ilyet: [link]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Én meg azt hittem, max 1 hozzászólás ha jön majd a felvetésemre...Ez volt aztán a kellemes meglepetés. :C
    Nekem az első és egyben jelenlegi hátizsákom egy 5 éves Kensington SaddleBag Sport. Az alső 3-3,5 évben még elégedett voltam, de aztán elromlott a cipzár(még jó, hogy duplás), és az alja mint valami puzzle apró darabonként esett le, és már csak a fele van meg kb. Elivleg élettartam garanciás...lehet lesz pofám bepróbálkozni a Kensingtonnál...
    De alapvetően keresem az utódot, ezért kérdeztem, és milyen jól tettem.

    lapa:Azt a..... :Y :Y Ezek a cuccok nagyon ott vannak a szeren. Ment is a könyvjelzők közé, hogy ne felejtsem el. Egyetlen probléma van velük, az ára...Ami inkább az én problémám mint a terméké.
    Mi az a Hydration Pocket? A nevéből gondolom valami vízálló kis rekesz...de így fizikailag ezt hogy lehet elkézelni? Más táskákhoz hasonlóan olyan rekesz ami a hátnak simul csak jobb a felépítése?

    Peter M:Nálam is ezek mennek a táskába..plusz esetleg 1-2 szendvics +legyen hely könyvnek füzetnek..stb..ez így tényleg kicsi. :(

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Persze, az on-topic részebe szánt mondanivaló meg lemaradt. :U
    Szóval Chaser fórumtárs 9cellás Panasonic akkuja életének további részét nálam tölti. Milyen töltési beállításokat javasoltok? Szeretném, hogy hosszú élete legyen, és legtovább maradjon legyen ilyen jó kondiban.

    ^Clown: Direktbe 14"-es mérethez csak sleeve-t láttam. Táskát csak olyat aminek úgy adták meg a méretét, hogy max 15"...Mondjuk rémlik max 14"-es méret is mintha láttam volna, de nem túl gyakori. Tegnap nézegettem oldalakat...megnézem hátha volt közte olyan

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz audi100td #24219 üzenetére

    Tudom, hogy ki lett tárgyalva. A PH! keresője nálam kb minden 2-3 alkalommal használható, mert ugyanarra képes egyszer semmit, egyszer meg sokmindent kidobni.
    Amiket meg találtam, igazából nem pontosan egyeztek. Volt ugyan átfedés de el is tértek egymástól.
    Például azt sem értem, hogy 1 ciklusnak számít az is ha 20% - 85%-ig állítom be, meg az is, ha 30%-60%ig? Szeretném akkuról használni akár napi szinten...kényelmi okokból, de nem létfontosságú. Lehet inkább maradok főleg töltőnél és csak kevesebbet akku...

    lapa: Valamiért teljesen másra gondoltam a "Hydra Pack" alatt. Most már vágom...Kösz. :R

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz lapa #24223 üzenetére

    Ez mondjuk jó végül is. Én korábban azt a kellemetlen dolgot tapasztaltam meg(nem thinkpad alatt), hogy 9x% alatt elkezdte és 100%-ig nyomta. Beállításra esély sem volt. Ráadásul a szóban forgó akku most 75% elhasználódásnál tart 5 év alatt...2 év környéként már 50% körül járt.
    _____________________________________________________
    Rászántam nagyjából 1 órát, hogy visszakeressem kb 18800-as hozzászólásokig, addig találtam friss infókat az akku beállítására. Az olvasottak alapján:
    1. Hálózatról használva ajánlott max 40-50%ig tölteni csak.
    2. Akkuról használva meg mehet 100%-ig. Ha nincs konnektor vagy mobilnak kell lenni, akkor kell az akku kapacitása...ott meg nincs kompromisszum élettartam felé.
    3. 2-4 év alatt így vagy úgy de leamortizálódik az akku olyan szintre, hogy érdemes lehet cserélni.

    Ha bármi hülyeség javítsatok.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Már csak az érdekelne, hogy csak MO. tisztelik meg ezzel a bánásmóddal, vagy más EU országokat is...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz buca84 #24253 üzenetére

    Ezt már én is hallottam...teljesen más termék/termékcsoporttal kapcsolatban is. Viszont szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, mert annyira nem tartom valószínűnek.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Novics:
    1.(könnyű) verzió:
    a.)Először is Uninstall minden ami a driverhez köthető. Tehát Driver, Catalyst Control Center. b.)Restart a gépet.
    c.)Ezután innen: [link] letöltöd és felteszed. Ez jó lesz hozzá.
    d.)restart.
    DE ha így sem lesz jó akkor
    2.(körülményesebb) verzió:
    a.)Ez megint úgy kezdődik, hogy Driver, CCC, uninstall.
    b.)Driver Cleaner programot letöltöd. Nagyon egyszerű program. Legördülő menüből kiválasztod a sima "ATI" feliratot aztán had menjen! Ez gyorsan végez.
    c.)Restart a gépet.
    d.)Majd a fenti ATI drivert amit linkeltem felteszed.
    e.)Restart.
    ----------
    Ennek kb 99,9%-a mennie kell XP SP3 32bit alatt. A 1. restart rész után elég béna felbontásban fog indulni a gép de nem kell foglalkozni vele, csak csináld tovább.

    lanw:Az mit jelent, hogy kifekszik? FRU-s RAM-ot akartál tenni bele?

    Tottandras:Én valami tiszta alkoholt javasolnék. Kárt nem tesz és gyorsan elpárolog...de hátha valaki tud valami egyszerűbbet.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz franc0 #24311 üzenetére

    :DDD
    Csak nem pályázol rá...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Novics: Más tippem nincs. Amit írtam fentebb, az olyan nyers megoldás...szóval ez nekem eddig működött olyan gépnél is, ahol kb semmi support nincs...Ennek mondjuk úgy a laptop gyártójától függetlenül mennie kellett volna...Így passzolok.
    Win7-el még megértem, hogy megy a szívás mert azzal nekem is volt...de XP alatt soha nem volt gondom.

    Az OSD-hez a Hotkey driver-t kell feltenni. Legalábbis nálam ennyi kellett a "boldogsághoz"

    lanw: Azt még nem írtad le mit takar, hogy megfekszik? Hibajelző hangot ad? Kékhalál? El sem indul?
    Gyári BIOS csak FRU-s (tehát Thinkpad-hez való) RAM-okat hajlandó elfogadni...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz franc0 #24323 üzenetére

    Ez egy korábbi visszaolvasás alkalmával maradt meg bennem...ezek szerint téves info...Bocs.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz {Zodiac} #24390 üzenetére

    Pontosan mi is lenne a célod?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz {Zodiac} #24392 üzenetére

    Ha változások érdekelnek annyira akkor: [link]
    A CPU kompatibilitásról meg annyit, hogy alapvetően Merom és Penryn magos változatokból lehet válogatni...ezt akár az Intel oldaláról, de még a ThinkWiki-ről is megtutod.
    DDR2-ből 667/800-as RAM-okat tudsz beletenni.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz lapa #24362 üzenetére

    A T61-be belemennek 10/17W TDP-s C2D-k?! (Már ami a belevaló típusokat illeti)
    Nem semmi :Y

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz lapa #24399 üzenetére

    Kösz. Igaz csak kíváncsiságból, de nézegettem milyen lehetőségek vannak...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz {Zodiac} #24408 üzenetére

    Azt nem tudom, hogy Zender-e vagy sem...de a lényeget tudja:[link]
    Nekem ez van fent, és semmi problémát nem tapasztaltam.

    (#24409) qfm:
    [link]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz {Zodiac} #24425 üzenetére

    Én sem a felcserélős verziót raktam fel, hanem a "sima" alapot. Egyszerűen én így szoktam meg a korábbi gépemen. Nincs mit. ;)

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Egy Hitachi TravelStar 5K160 80GB-os pörög a gépben, és az AIDA64 (legfrissebb) érdekes SMART adatokat dobott...
    Power-Off Retract Count 1546518604
    Load/Unload Retry Count 97018
    Azért ezek az értékek kicsit aggasztóak. :U
    A HD Sentinel szerint minden a legnagyobb rendben(197 napos működést mond rá)...Amúgy elég hűvös, és korához képest szerintem nagyon csendes hdd.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Tim82 #24169 üzenetére

    Nem hagyott nyugodni a dolog...szóval a HMM-ben is,meg kb minden specifikációban azt lehet olvasni, hogy "maximum of 4GB". Ebből lehet azt gondolni, hogy csak 4 megy bele max...viszont, hogy csak szimplán bele lehet e pakolni a 8-at, vagy kell hozzá ez a BIOS azt nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz buvartacsko #24448 üzenetére

    A felfogással nincs probléma, talán a tieddel. Bár, elkerülte a figyelmed azért elmagyarázom: Tim82 kérdezett valamit, amire akkor nem tudtam reagálni, most viszont igen. Azért, hogy őméltóságabuvartacsko uraságot ne zavarjam mégsem fogom ezt privátban megírni neki... :U
    A linkelt oldalt láttam, olvastam...és?
    Ezt sem sikerült felfogni, de a forrás a HMM...ami egyben válasz Tim82 kérdésére...

    Szóval sikerült megérteni a hozzászólásom okát?! :W

    Nem őriztünk együtt diszínót...szóval a stílusból nem árt visszavenni...bunkó

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák