Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz azbest #120905 üzenetére

    115W limit egy notebook CPU-nak, ilyenkor azért szoktam fogni a fejem... :N
    MX4-5-nél nekem jó tapasztalataim voltak notebookokba, nem nagyon pumpálta ki. A Kryonaut viszont nálam is hamar romlani kezdett, ment is vissza helyette az MX.

    Meglepően jól bírja egyébként a 12700H az alacsonyabb limiteket. Azt mondjuk kicsit szokatlannak tartom, hogy 15W-ból hozzon 5900 pontot, miközben 24W-ból is csupán 8000 jön ki, és a következő lépcsőben 35W-on hirtelen ugrunk 10500-ra. :F Ez a pici magok miatt van, hogy 24W-on nem igazán tudnak többet, de ahhoz még kevés a keret, hogy a nagy magok is kifuthassák magukat?

    Nálam így néz ki a skálázódás a Ryzen 5850U-val, PPT limit és multi R23.2 pontszám:
    11W: 5453
    15W: 6873
    24W: 8882
    Nagyjából reálisak lehetnek valós CPU fogyasztásnak is, a konnektorból a fogyasztásmérőm (normálisan, cosfi-t is mérő) a már stabilizálódott üresjárathoz képest +10.5W-ot, +18W-ot és +30W-ot mutatott a teszt futása közben egy 40AY dokkolóról.
    Hosszabb tesztet nem néztem, mert ugyan van egy rövid boost az elején, de lényegesen nem szól bele az eredménybe, a T14-ben pedig ezeket a limiteket a 20 fok körüli szobában remekül tartja 10 perc után is.

    #120914 Reggie0 : Asztali gépben 4 év intenzív üzem után még tökéletes állagú volt.
    A T420-asomban 8 éve üzemel [link] , arról sajnos nem tudok nyilatkozni, hogy mennyire keményedett meg, mert ahhoz előbb kéne valami probléma, amiért meg kellene bontanom a hűtését. :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák