Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bexinho23

    őstag

    válasz BalanceR #8894 üzenetére

    Sosem értettem, miért lép vissza bizonyos dolgokban egy gyártó az előző modelljéhez képest. Ráadásul árban jelentősen magasabbra pozícionálva az új terméket.

    -A képernyő mérettel és vele együtt a csökkentett felbontással még meg is barátkoznék. Ugyanis véleményem szerint a jelenlegi kijelzőn nem túl szép a megjelenített adat, s így talán kontúrosabbnak fog tűnni a szemnek a kisebb kijelzőn.
    -NFC-nek örülök, de ha OTP Simple-lel nem használható, akkor nem ér semmit számomra.
    -A 100%-os vízállóság nem rossz. Bár őszintén megmondva, egy évben 2-3 alkalom van, amikor ajánlott levennem az órát, így lényegében számomra csak egy plusz.
    -Egy minőségben jobb anyagú szíjjnak nagyon örülnék. A mostani strapabíró, de a folyamatos irodai munka miatt a szíjj alja formátlanul, gusztustalanul elkopott.
    -Igaz ez MiFit-re vonatkozik, de örülnék egy jobb szoftvertámogatásnak is, ami lehetővé tenné, hogy pl. Endomondo-val összekapcsolhassam az eszközt.

  • szebe

    őstag

    válasz #73495296 #9893 üzenetére

    Én lassan pont hogy csak túrázásra használom (hétköznapokra elég a Q Commuter).

    Múlt heti Gerecse20:
    Bip: 20,64 km, átlag 136-os pulzus
    iSE + Polar H7 (Endomondo): 20,39 km, átlag 144-es pulzus

    Egyszer sem akart leállni, arra tökéletes volt, hogy nagyjából tudjam, merre járok, mikor jön a következő frissítő.

    Jó másfél éve van meg az óra, sosem találkoztam több km-es eltérésekkel (20-30km-es távokon), GPS mindig talált jelet. Vagy én vagyok szerencsés, vagy ti futottatok bele hibás cuccba.

    "ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

  • bunnyhu

    senior tag

    A héten én is gazdája lettem a jószágnak, bringázásra használom, látom az összefoglalót majd jól elolvasom, a fő megoldandó feladat hogy az endomondo-ba át tudjam küldeni az adatokat. Olvasok, aztán kérdezek, de ha valaki akarna esetleg segíteni megírhatja mi a legjobb módszer :) A mifit-ből úgy látom alapban nincs rá lehetőség, pedig úgy tudom kéne. De látom vannak mókolások, gondolom azzal valahogy megkerülhető lesz.
    BTW kurvajó kis cucc, sose akartam okosórát, hagyományosat se viselek, de 16 rugóért egy gps-es 30 napos üzemidős 2 GPS rendszeres óra instant buy volt, így legalább nem kell a telefont napoztatni bringázáskor - ha sikerül az adatokat kinyerni :D

    https://divecenter.hu

  • bunnyhu

    senior tag

    Megvette valaki a Tools & Amazfit-et? Lehet vele értelmesen exportálni aktivitást (gps, heart rate stb?) mondjuk endomondo-ba?

    https://divecenter.hu

  • Geret

    csendes tag

    válasz bunnyhu #10751 üzenetére

    Szia

    Volt erről szó régebben, de mégegyszer mert én is sport órának vettem, bringázni és futni.
    Csak a Notify&Fitness-ről tudok beszélni mert megvettem és használom (Ha frissíteni akarok akkor addig felrakom a gyárit) Szinkron direkt Endomondora nincs, de file exportal lehet játszani. Strava szinkron viszont megy gond nélkül (fent van nekem a strava app) és mivel pár ismerős stravázik pár meg endomondozik régóta a https://tapiriik.com/ oldallal szinkronizálom őket, hogy mindenkét felületen megjelenjenek az edzések.

    +gps érdekessség: két alkalommal mértük össze ismerőssel, aki Apple Watchal fut,
    és 6km után 40 méteren belül volt a különbség mindkét alkalommal a két eszközön.

  • bunnyhu

    senior tag

    Ma végre lemerült az óra. 3 éjszaka alváslogolás, 6db 1 egy és negyed órányi és ma 6 órányi folyamatos logolás után egy hétre lemerült. Elégedett vagyok vele, főleg miután megtaláltam az autopause opciót. A GPS szerintem lehetne pontosabb is, a telefonom jobban követi az utat az endomondo-ban, de belefér, a 30-as körömön pár méter hiányzik a 30-hoz pedig kb. 20 méterrel hosszabb az út, ennyit hibázik. Még nem customizáltam, a letöltés miatt majd azért valamit mókolni kell vele, mert a mifit-ből ugye nem lehet letölteni, ami azért elég pofátlanság a xiaomi-tól, hiszen tudná csak direkt butítják. Én ráengedem a frissítéseket, eddig nem bántam meg. Ennyi pénzért szerintem best buy.

    https://divecenter.hu

  • bunnyhu

    senior tag

    Használ valaki hackelt firmware-t amivel le lehet tölteni a GPS adatokat? Érdekelne a tapasztalat, okozhat-e gondot a használata vagy sem. Jó lenne lassan elhagyni a telefonos logolást de ahoz ugye az kéne, hogy helyette az órából ki tudjam nyerni az útvonalat és behúzzam az endomondo-ba.

    https://divecenter.hu

  • bunnyhu

    senior tag

    Küzdök itt az adatexportálással, használja valaki úgy az órát, hogy pl. a bringázás logot más alkalmazásban használja? Letöltöttem egy hackelt firmware-t az XDA-ról. Nem nagyon írják le viszont,hogy lehet felrakni a bip-re, esetleg tapasztalat? Elvileg a gadgetbringe-vel kellene de nem találom hogy van firmware frissítésre lehetőség.

    Viszont most azt nézem, a gyárival is letölthető a gpx a gadgetbridge segítségével, bár az elég fura, hogy egyesével kell lefrissíteni, tehát rányomok a kék gombra lejön 1db activity. Rányomok újra, lejön a másik és így tovább :) Viszont az kellemes meglepetés, hogy a GPX fájl tartalmazza a pulzus adatokat is! Én most azt találtam legegyszerűbbnek, hogy google drive-ra küldetem át a fájlokat és onnan dolgozom fel.

    De szívesen értekeznék a témában, ha valaki szintén exportálná az adatait máshova, mivel érdemes hogyan stb. Én egyébként endomondo-zom és bringázáshoz használom.

    [ Szerkesztve ]

    https://divecenter.hu

  • bunnyhu

    senior tag

    válasz schumy1 #11113 üzenetére

    Gadgetbridge is tudja, mivel én azt használom és ingyenes a tetejébe. Abból rakom át endomondo-ba a bringázásokat.

    https://divecenter.hu

  • Hi!King

    őstag

    válasz Rubihet #11663 üzenetére

    Ami az úszást illeti, az M430 vízálló és van úszás profilja, de úszás távolságot nem mér fordulások alapján, meg stílust sem ismer fel, mint a multisport órák (pl. Polar Vantage M), egyszer már úsztam vele, hosszonként megnyomtam a körváltás gombot, majd ez alapján kézzel beírtam az össztávot, ez megy a Polar Flowban és az Endomondo-ban, Strava-ban sajnos nem.

    Én a Bipet is volt hogy vízbe vittem, de csak mert véletlenül elfelejtettem levenni, fél óráig úsztam vele, és nekem kibírta, de van akinek beázott, ismerősöm is járt így.

    Szerintem az okosóra, sportóra és fitness óra kicsit más-más kategória, lásd pl. az Amazfit Bip-nek a sima watchface-e konfigurálható, addig a Polar M430-nak a futó nézetei.

  • Upo

    addikt

    válasz juve600 #12761 üzenetére

    Hasonló, csak több eszközt támogat. A Mi Fit-ben pl. nincs Bip S, át kellett állnom.
    Az viszont pozitív volt, hogy ugyanazzal a mi fiókkal bejelentkeztem ami a mi fit-ben volt, és mindent átvett, előzményeket, konfigurációt, stb. Ez még a sima Bip-el volt, 1-2 nappal azelőtt hogy bedöglött. Még újra se kellett párosítani se az órát, se a mérleget. Annyi, hogy az eszköz menük alatt lett egy aktiválás menüpont, azt megnyomtam, onnan az amazfit használta és a mi fit-ben lett kiszürkülve. Utána mi fit uninstall, és megy tovább minden.
    Ha át akarsz állni, akkor először a play-es amazfit-el csináld, ne a moddal. A modokon nem megy a képernyő feloldás beállítása, gondolom tanúsítvány különbség miatt, ha kinyögi hogy állítsd vissza a képernyő feloldást akkor a mod elszáll. De ha megvan, akkor simán fel lehet tenni helyette.
    A gyári amazfit-ben már van strava fiók gyárilag, sőt gpx export is, de pl. a lányom bip-jére nem küldte ki a hívó nevét (a mod igen). De nekem a bip s-re küldi a gyári is, van rá menüpont (amio sima bip-el hiányzik!).
    Az amazfit mod-ban meg még vannak okosságok, kb. mint a mi fit-mi fit mod esetében. Bővített eszköz infó, külön mod beállítás menü ahol pl. lehet teló merülés figyelmeztetést is kérni vagy agps frissítést kézzel elindítani, csupa nagybetűs értesítést, hangulatjeleket állítani, időjárás szolgáltatót váltani, stb.
    Az aktivitás menüben, ahol a mi fit mod-ban benne volt a strava szinkron, ott ezen endomondo szinkron van (mert a strava már gyárilag benne van), illetve szerver auth-os eszközöknél az engedélyezési kulcsot ki lehet másolni a 3rd party appok csatlakozásához (pl. gadgetbridge).

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

  • Upo

    addikt

    válasz HUNited #13075 üzenetére

    Az amazfit-ben is van Google fit és Strava, én használom. A mod-ban meg még ezek mellett Endomondo is. Mondjuk a Google fit nekem egy kicsit katyvasz, nem szoktam nézegetni, csak megy oda is az adat. Most felraktam és belenéztem, edzésnek vélt valami tegnap délelőtti épületen belüli mászkálást, de az 5-10km futásaimat nem tudtam előkaparni belőle. De lehet hogy egyszer lesz belőle valami. A strava-ra is szépen rakja az edzéseket, valami párral régebbi verzióval volt gond hogy nem küldte át, de a friss már jó.

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

  • Hi!King

    őstag

    válasz Cindercone82 #13153 üzenetére

    Az utolsó oldalt elolvastam, nem tudom pontosan tudom honnan indult a vitátok, a lényeg hogy nekem jelenleg barométer nélküli órám van (Polar M430). Úgy, hogy ennek elég jó a GPS pontossága, a GPS alapú magasságmérés tapasztalataim alapján nagy léptékekben nem rossz, pl. télen voltam Kőszegről egy Írott-kő kört túrázni, majd május végén ismét, 10 méter volt a kettő szintkülönbség között, a hegytetőkön, ahol tudni lehet a tengerszint feletti magaságot, max. 10-20 m eltérés szokott lenni. Viszont ahol lakok, síkvidéken, simán teljesen síkon beletesz 20-30 métert 10 km-en, illetve van egy "domb", lehet kb. 100 méter hosszú és 6-8 m szintemelkedéssel, ott szoktam dombedzést csinálni, az túl kicsi ahhoz, hogy jól látható legyen a szintemelkedés a GPS-el. De egy Schneeberg méretű hegyen meg simán relatív egészen pontos.

    Nyilván attól is függ, hová exportálom, mert van olyan rendszer, ami térkép alapján korrigálja. Anno barométer nélküli telefonnal, nem tudom már melyik, Runkeeper vagy Endomondo csinált érdekes dolgokat, mikor Pécsen az egyetemi atlétika pályán futottam köröket, ez egy teljesen sík pálya a hegyoldalban, amit nyilván földmunkával érhettek el anno, körönként rögzített egy rakás szintet, gondolom mert a domborzati térképe szerint folyamatos volt a hegy emelkedése, amilyen egykor lehetett eredeti állapotában.

    A Bipben elvileg van barométer, nem? Mármint a nem S változatban. Csak mert az soha nem látszott, igazából magasságmérésben is rosszabb volt a telefonomnál és a mostani órámnál is.

Új hozzászólás Aktív témák