Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz Jim74 #28864 üzenetére

    Nem gondoltam volna, hogy ez ennyire bonyolult lesz :(.
    Szerintem jóváírják, meglepődnék, ha nem. A magyarázat pedig engem is nagyon érdekel.
    Nekem pénteken lesz egy automatikus tesztutalásom a Wise-ra, akkor esedékes egy kötvény kamatfizetése. Az itt elhangzottak szerint is nem lesz díja, se gondja.

    Amikor felvetetted a problémád, már akkor sem értettem, miért nyitottál egyáltalán devizaszámlát. Megkérdezni nem mertem. De most, ezek után? :) Tényleg érdekel, ha megosztható.
    Szerintem általában nem érdemes devizaszámlát kötni magyar bankoknál, talán a Rafinál egyedül.
    A CIB-nél fizetsz havi 1,2-1,3 euró számlavezetési díjat, ha utalsz is fizetsz (1-2 csomag esetét kivéve, pl. az Online sepa utalás). Ha kártyát is kérsz, akkor az havi 2,8 - eszméletlen drága. A kettő együtt kb. 4 havonta. Kamatot nem kapsz.
    Az eurós lekötéseid államkötvényben tartod. Ha diverzifikálni akarsz, akkor pár tízezer euróig jó a Wise - ingyen. Nincs lényegében kockázata, viszont jelenleg fizet évi 1-1,2 % hozamot. Ha nagyobb az összeg, akkor nyitsz egy számlát a sógoréknál, és havi 5 euróért kapsz számlát, kártyát és még havi 1-2 ingyenes utalást is. Minek akkor a CIB? Vagy más?
    Én a helyedben, ha lejárt a 6 hónap, felmondanám. :)

Új hozzászólás Aktív témák