Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz biker #51645 üzenetére

    A hűtőborda takarásában van az inverter, illetve ott látszik a trafó is.

    A vastagon szigetelt vezetékek a fénycsövek vezetékei, az megy be a kijelzőbe közvetlenül.

    (#6575) IstvánLászló

    Valamit rosszul olvashattál, nyilván felesleges EEPROM és egyéb kérdéseket feszegetni, ha kizárólag a háttérvilágítás hibás, amit okozhat csőhiba, kis kék kondi áthúzása is, vagy ami kiderül egy alaposabb vizsgálatnál (nem fórumon keresztül).

    A háttérvilágítás alaplapról érkező DC-kapcsolójele könnyen megtalálható és ellenőrizhető, valamint van még egy PWM-jel, ami a fényerőt vezérli.

    Ha véletlenül beindulna, inkább talán a háttérvilágítás csökkentésével lehetne próbálkozni, hátha úgy könnyebben indul legközelebb, persze ettől ne várj sokat.

    De így azt sem tudom, hogy ennél lehet-e szabályozni, esetleg fix háttérfénye van? Vestel alaplapok általában tudnak vagy három fokozatot, melyiken szoktad járatni?

    Lehet, ki kellene dobni a fénycsöveket, LED-szalagot beragasztani, 12 V-ot adni neki és hadd menjen...

    Egyszer majd arra is sort kellene keríteni, hogy ha máshol nem, akkor majd itt elmagyarázom egyszer, hogy a kijelentő, kérdő, óhajtó, felszólító mondatok végére milyen írásjelet kell tenni, mert ez már túlzás, amilyen öntörvényűen kezeled ezeket a dolgokat (miután láttam a problémád a másik topikban is, a kettő együtt kicsit már sokk).

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz biker #51645 üzenetére

    Igen jól mondod CCFL a háttérvilágítás.
    Az invertert most cseréltem ki 1-perce és a háttérvilágítás működik, kijelző fehéren világit és hang van a kép nem is látható.
    Kérdezném kuka a tv és annyi most neki?

    (#51646) Kernel
    A fénycsö és CCFL nem ugyanaz, ezt jól benézted sajnos.
    A témát ezzel le is zárom most magamban.

    Köszönöm a segítségeteket.
    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Új hozzászólás Aktív témák