Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csaba_20_

    őstag

    válasz X Sügi X #2459 üzenetére

    X Sügi X írta:
    Égő sorbakötve nem a legjobb megoldás, ugyanis ha az erősítő ''szállni'' akar, akkor ugyis megy, ehhez találták ki a labortápot..

    Ezzel nem teljesen értek egyet. Egész pontosan az égős résszel nem. Ha ugyanis égőt köt sorba és az erősítő, ahogy te fogalmazol, ''szállni'' akar, akkor nem fog szállni.

  • didyman

    őstag

    válasz X Sügi X #2459 üzenetére

    -Az egyes végfokok keresztezési torzítás minimalizálásához szükséges nyugalmi árama (ugyanis csak emiatt szükséges ez a relatíve magas érték, a kimeneti DC már 1mA-rel is stabil lehet) nem a végfok kimeneti teljesítményétől fog függeni, hanem az alkalmazott végtranyók karakterisztikájától és azok egymáshoz való közelségétől (meg még mástól is, amibe nem mennék most bele). Ez ebben az esetben és általánosan is tranzisztoronként 30-200mA körül fog szóródni, válogatással ennél kevesebb is elég, de a pontos értékhez oszcilloszkóp és hangfrekis generátor kell.
    -Az égős módszerrel egy jól méretezett végfokot jópár megépített és javított végfok alapján állítom, meg lehet védeni. Ha egy ilyen anomáliát nem bír ki így, akkor ott más gond is lesz a kapcsolással.
    -A kimeneti DC ilyen szinten való tartása műveleti erősítős, vagy nagyon precízen megépített bemeneti fokozat nélkül nem lehetséges, csak a hőfokfüggő vándorlása ennek többszörösét teheti ki. A kimeneti jellemzők és a hangszórók érdekében vett határ emiatt sokkal lazább és nem lesz probléma akár 200mV-os DC mellett sem, ha a kapcsolás kellően stabil.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Új hozzászólás Aktív témák