Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz sirdond #6205 üzenetére

    A watt szám nem lényeg a hangszóróidnál. A lényeg, hogy az erősítőre a meglévőnél nagyobb ohm számú hangszórókat ráköthetsz, baja nem lesz tőle, ellenben mivel nagyobb az ellenállása, nem folyik rajta akkora áram mint kisebb testvérén, így valamivel kisebb teljesítmény jön létre a hangszórón, de mivel a Geniusnál lehet állítani a hangfalpárok hangerejét külön, ez nem jelent problémát.

    Amennyire emlékszem a Genius belsejére, egy darab IC-ben van a 3*2 végfok, de ha tévednék, akkor max 3 darab 2 végfokot tartalmazó IC lehet benne. Hogy milyen hatásfokkal működik az erősítő, azt nem tudom, de ha mondjuk 70%-al, akkor úgy adódik, hogy a gyári adatai szerint 220V 0.5A a bemenő táp, azaz mostani hálózaton 115W (egyszerűen számolva), na ezt szorozd meg 0.7-el, majd a megmaradt számot oszd el 6 felé, kb. az lesz a csatornánkénti teljesítmény, jelen esetben 14W. Emlékeim szerint nem volt külön erősítője a szubnak.

    mezis: szerintem belebújt a kisördög! ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák