Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sketchifun

    senior tag

    Sziasztok.

    Elektronikát tanulok, sima trafós, 50Hz-es tápot már építettem, 210 W-os teljesítménnyel.

    Most valami nagyobb kell, valami sokkal nagyobb.

    A bátyámtól vett egy erőlködőt, ami eredetileg 4x500W leadására képes, 4Ohmon. Ez hídba kötve ugye 2x1000 Watt. Bár jó áron sikerült venni, van egy szépséghibája, a tápellátása tönkrement. Kipróbáltuk a kis 210W-os táppal(Ez egyébként labortáp, szabályozható kimenettel!), és szól, tehát az IC-knek, és a Műveleti Erősítőknek nem lett baja.

    Most az a feladat, hogy új tápegységet kellene hozzá gyártani. Gondolkodtam azon, hogy egy egyszerű kapcsolással felhasználom a régi trafót, de úgy vagyok vele, hogy nincs értelme, mert böszmenagy, nagyon melegszik, és nem túl stabil. (Direktben a kimeneten +/- 5V ingadozás van.)

    Kapcsolóüzemben gondolkodok. Mennyire lenne drága, és nehéz feladat egy 2000W-os, erősítőhöz megfelelő minőségű, kapcsolóüzemű tápegység készítése? Már egyáltalán ha lehetséges.

    Neten keresgélve csak 10-20-50-100-200W-os kapcsolásokat találtam. Ezekkel nem lenne baj, csak nem tudom, az ezeket vezérlő IC-k kibírnák-e a 2000W teljesítményt.

    A válaszokat előre is köszönöm! :C

    Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

Új hozzászólás Aktív témák