Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jancsi

    aktív tag

    válasz atesss #10188 üzenetére

    Kell minden szegmens meghajtásához 1, hogy ne a mikrokontroller kimeneteit terheljük akár 7 x 5-10mA-el.
    A kijelző kiválasztáshoz azért csináltam két tranzisztoros meghajtót, mert így nem gond ha nagyobb a kijelző tápfeszültsége mint a mikrokontrolleré. Azonos tápfeszültség esetén az NPN tranzisztort el lehet hagyni és akkor fordított logika szerint kapcsol majd. A PWM-nél szintén ugyanígy.
    Nem tudom mekkora árammal szeretnéd meghajtani a kijelzőt, de szerintem a BC337/BC327 páros bőven megteszi.
    Dobozból vegyél egy ablak nélkülit és vágass rá valahol egy ablakot, még olyan szépnek sem kell lenne a vágásnak, ha teszel elé egy sötét plexit valahogy így.
    A gomb nem gond, a belső felhúzó ellenállásokat használva lényegében csak be kell kötni az I/O láb és a föld közzé a gombot, 3 db elég is lesz.
    Tápnak szerintem megteszi egy 5V-os párszáz mA-es telefon vagy MP3 lejátszó töltő. Áramszünet esetére pedig ott lenne egy 9V-os elem, vagy 3-4db ceruza. De mivel a kijelző aránylag sokat fogaszt elemes üzemre váltáskor érdemesebb lenne, csak időnként felvillantani. ( akkor talán nem merül le még ébresztés előtt)

Új hozzászólás Aktív témák