Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    Látom, nem nagyon szeretitek az ilyen kérdéseket, de mivel időnként mégis születnek válaszok, gondoltam én is próbálkozom, hátha. :)

    Szóval ismerőst szeretnék megajándékozni valami kompakt berendezéssel: sztereo erősítő+fm rádió+cd+hangfalak. (Bérlakásba költöztek, az eddig használt Technics EX-140 + CD + Videoton hangfal kombót egyszerűen nincs hová tenni, a lakást pedig nem lehet átrendezni.) Rá kellene tudni kötni majdan a TV-t, kellene FM antenna bemenet, mp3 lejátszás (lehetőleg USB-ről is), aux (lejátszónak), és jó lenne legalább egy szabad line in bemenet, hátha később szükség lesz rá. Zenei műfajok: igényesebb pop, indie, light-osabb rock, (zömmel feldolgozott) népzene, világzene, kevés komolyzene (inkább zenekari, mint szóló). Sok (háttér) rádió (fogható pár külföldi adó.)

    Nézegettem a netet, meg ebben a fórumban is keresgéltem, de én kb. 10 éve nem követem az eseményeket, és rá kellett jönnöm, hogy ezt egy nap alatt nem igen tudom pótolni. Az biztos, hogy iPOD dokkolót nem szeretnék :) (legyen helyette inkább valami hasznos). 100-150 ezer körül nézelődtem (újonnan, mo-i garanciával). Amit korábban ajánlottatok már (másoknak):

    - Denon D-M39 (100e): Neten viszonylag szépeket írnak róla, akciós is, de elég alap (flac?). (BTW, miben különbözik az RCD-M39-től?)
    - Cambridge Audio One (150e): a DAB, a dokkoló, meg a kártyaolvasó esetemben felesleges, a slot in CD meg nem annyira szimpatikus (legalábbis eddig mindig elkerültem).

    Amit még néztem:

    - Yamaha MCR-N560 (160e): A netrádió, a DLNA, meg az egyéb praktikus dolgok vonzóak, de a hangminőségéről nem találtam semmi érdemi infót. A zongoralakk kissé ijesztő.
    - Onkyo CR-N755 (190e): Ha jól látom, ebben minden manapság divatos bigyó benne van, plusz van sok bemenet, de nem tudom ilyen kategóriájú berendezésre érdemes-e ennyit költeni. (A fórumban emlegetett 5xx-es és 3xx-es változatokat nem találtam, a következő a CS-255, de akkor talán inkább a Denon.)

    Szóval jelenleg a Yamaha vagy a Denon, de a hangjukat nem ismerem, és kérdés, hogy mi jöhetne még szóba. Bármilyen segítő megjegyzésért előre is köszönet.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    (#45917) andorra: Persze. A kérdésnek amúgy az lett volna a veleje, hogy az adott peremfeltételek mellett mégis mi eredményezne valamivel jobb hangminőséget, vagy ha úgy tetszik, melyik lenne a legkevésbé pocsék. :) Eközben nyilván implicite feltételeztem, hogy mégiscsak létezik a hangminőség valamilyen objektív megítélése, de a hifihez való viszonyulásom jelen szakaszában (pragmatista (opportunista?)) ilyen szabadosságokat megengedek magamnak. :) Jelen eset ráadásul annyiban is speciális, hogy a készüléket nem én fogom hallgatni, hanem a megajándékozott...

    (#45920) kammerer: Köszönöm a tanácsokat. Eddig kettőt sikerült meghallgatni (a Denont és az N560-as Yamahát) különböző helyen és időben, pocsék körülmények között. :( A Sony-t mindenképp megnézem még valahol, leírások szerint messze a legmasszívabb darab, és nekem a kinézete is bejön. :) Az MCR 840 hang tekintetében nyilván jobb választás lenne, de a plusz szolgáltatásait (iPad dokkoló, DVD audio) nem használnák ki, és ennyi pénzt már szívesebben adnék ki valami "normális" komponens rendszerre.

    Így minden valószínűség szerint az MCR-N560 mellett maradok, amit viszont lehet hangfal nélkül is kapni, így arra gondoltam, hogy vennék mellé picit nagyobbat/jobbat, mint a gyári (50-100e körül). Eddig két jelölt van, a Monitor Audio MR1 ill. BX1. Az MR2/BX2-t már nem tudom elbírná-e (2x32W/6ohm), meg hogy lenne-e értelme (hosszabb távú befektetésnek biztos jobb lenne). Azt sajnos nem látom át, hogy mi jöhetne még szóba, azt meg pláne nem, hogy melyik passzolna leginkább a készülékhez, ha ezzel kapcsolatban tudnátok még segíteni, azt örömmel venném.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    Állványt keresnék kisméretű, olcsó hangfalhoz, egyelőre kevés sikerrel. (A google 95%-ban studió vagy házimozi állványokat ill. fali konzolokat dob fel, apróhirdetési site-okon nem találtam értékelhető darabot, műszaki áruházakban (pl. MM) nem foglalkoznak vele.) Tud valaki olyan site-ot, vagy budapesti boltot, ahol van belőlük választék?

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz MasterMark #46224 üzenetére

    Úgy is, hogy beleszámoljuk a szomszédok megbékítésének, meg a kórházi kezelésnek a költségeit? :) Asztalost persze tudok keríteni, csak az egy hosszabb projekt.

    Annyit még szeretnék megkérdezni, hogy a tartó résznek milyen viszonyban kell lennie a hangfal aljával: legyen nagyobb vagy lehet kisebb? (Pl. egy 165x180-as hangfal rárakható egy 130x170-es tartóra? (Bocs az amatőr kérdésért, de sem állvány tetőről sem hangfal talpról nem könnyű képet szerezni...)

    Nekem álló hangfalam van - nyilván korábban is visszariadtam az állvány jelentette komplikációktól :) , most is próbáltam elkerülni, de nem sikerült megfelelő álló hangfalat találni. :(

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Haart #46244 üzenetére

    Múltkor én is kerestem. A history-m alapján ezeket leltem:

    Hifi Engine
    Audio Database

    Meg zárványokat találtam, pl. Pioneer Amplifiers

    De ezek nyilván nem teljesek. Szóval inkább a keresők.

    (#46250) MasterMark Ha jól emlékszem, te építettél egyet (keresgéltem a fórumban korábban). Az szép lett, de én nem vágnék bele, főleg, hogy tágabb ismeretségi körben van asztalos. Viszont még mindig nem adtam fel, hogy találok egyet, így továbbra is érdekelne a talpméret (és pont akkora biztos nem lesz).

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák