Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Voyage

    aktív tag

    Sziasztok!

    Mivel nagyon szeretem a zenét, és a minőséget is, úgy határoztam nem rég, hogy meglepem magam egy komolyabb mini hifi rendszerrel, mert a Z5500 filmre ok, de zenére nem a legjobb.
    Meg is vettem egy Sony MHC-EC99-es rendszert.
    Összeraktam, mindenféle módot kipróbáltam, de ha fejre állok se szól szépen.
    Vagyis jól szól, de mély alig, pedig van hozzá egy nem rossz mélynyomó is, de ha azt kihúzom, akkor meg vége.
    Főleg 80-90-es évek nagy slágereit hallgatok, meg pop, hip-hop, rocknroll, meg mindenfélét, de főleg régebbieket(pl. Boney M-ek).
    Bejáratáson már túl vagyok, de ha maximumra tekerem az egész kócerájt, akkor azért illene valamiféle hangerőt is kiadni, de kb úgy szól, mint a Z5500-am negyed hangerőn, mély meg alig valami.
    MM-ban azt mondták, ez teljesen normális, én most az egész kócerájt sehova nem fogom költöztetni, pláne boltba vissza, azért, hogy megmondják, hogy ez így jó-e, de MM-nek meg nem hiszek, ott nagyon nem értenek hozzá... :F
    Magas-közép szépen, jól szól, de mély az nem sok.
    Lényeg, hogy egy ilyen 70.000-es, csúcs kategóriájú(ha jól tudom legjobb Sony rendszer) ennyit kell tudjon?
    Régebben hallottam egy Aiwa nem tudom milyen kis minifihit, méretben kb ugyanez, de mélynyomó nélkül, kb 30-40.000-es kategóriából, de emlékezetben úgy maradt meg, hogy az sokkal nagyobb mély hangot tolt ki magából. De ha ez ennyit tud, akkor nagyon sajnálom. :F
    Illetve, mivel, hogy ez így ebben a formában nem marad nálam, az hétszentség, kell vegyek valami mást.
    Mit tudtok ajánlani 50.000-60.000-70.000(nagyon max a 70, inkább 50-60 között) árkategóriában?
    Egy keverőpult+két behringer?
    Nyílván olcsóbban ilyet tudnék, de nem tudom, ez megfelelő-e?
    Házimozi erősítő+2 JBL 3 utas mennyivel lenne jobb?

    Nekem gyak a legfontosabb, hogy szép közép-magas legyen, és nagyon jó mély, legalább olyan, mint ha a Z5500-at maximumra tekerem.

    :R

    http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

  • Voyage

    aktív tag

    válasz DBob #6893 üzenetére

    Max a Z5500 szóróit tudom rákötni, de abban meg amúgy sincs mély, szóval az kb semmit nem ér.

    Tristis: Anno amit hallottam, szépen szólt, azért gondoltam rá... :F
    Keverő azért kéne, mert ha jól tudom, az aktív hangfal kb szarik rá, hogy én pc-n milyen EQ-t állítok be, alig változik, másik, hogy nem is tudom konkrétan rákötni, más fajta szabvány.
    Hangerő igény elég nagy, szoba is kb 60nm, hétköznapi zenélésre itt a Z5500, bulikra akartam a sony hifit, meg mellékesen csak úgy magamba hangosan hallgatni, de arra nagyon gáz. De ha a hangosító hangfal nem szól szépen, az már baj...
    Monitor hangfal nem kell, nincs benne elég mély, nem is olyan hangos... :(
    Milyen erősítőt, és hangfalat tudnál ajánlani vateráról, vagy ilyen helyekről? :B

    http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

  • Voyage

    aktív tag

    válasz Tristis #6898 üzenetére

    Csak ugye párszor itt-ott hallgattam hifiket, hangosak voltak, szépen szóltak, gondoltam akkor a sonynak a legjobb hifije csak nem rossz.
    Tévedtem... :(

    Itt hülyegyerek tekergetés nem lesz, 5-en, 6-an haverokkal összeülünk egyet sörözni, közbe meg jó zene mennyen, szép hangzással, ez lenne a lényeg... :)

    Kérlek, egy-két konkrétabbat mutass, mert kb végignéztem 66-szor vaterát, de semmit nem találtam, legalábbis nem értek hozzá.
    Hangfalat meg végképp.. :( :B

    http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák