Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz #92251648 #95624 üzenetére

    "Tehát egy magas szintű rendszeren MP3-at hallgatva garantáltan nagyobb élvezetben lesz részünk, mint amit egy szuper HD felvétel produkál tejfölös dobozokon lejátszva."

    Sohasem mondtam mást, de ez nem azt jelenti, hogy azonosan "magas színvonalnál" ne hallanám ki az flac előnyét. Mint ahogyan a Bartók rádió is tud jól szólni megfelelő rendszeren és fordítva, a hi-res anyag is szólhat sz@rul... hiszen ezt is megtapasztaltam nemegyszer. Évekig (évtizedekig) volt olyan rendszerem, ahol a saját "bőrömön" kellett megtapasztalnom a vacak rendszerek összes hátulütőjét.
    Nem úgy születtem, hogy apámék vettek nekem egy 1.5 milliós rendszert, csak ezért hogy ne legyen csend a szobámban. :) Évtizedek alatt építgettem ki azt, amim most van (ami még mindig egy vicc, a "nagyokhoz" mérten). Szóval, tudok én értékelni sok mindent, de azt is tudom, hogy ami rosszabb, az rosszabb és ezen az sem fog változtatni, ha Recaro ülést rakok a Trabantba.
    Nálam azért (is) alapelvárás az flac, mert nem szeretném szándékosan "korlátozni" a hangminőséget. És ha nem hallanék különbséget, nem is érdekelne a kérdés, hogy mp3 vagy flac, hiszen lényegesen kisebb tárhelyen elférnék és minden szembejövő mp3-at elmentenék, hátha jó lesz majd valamire, de mivel a rendszerem ma sem hájend (közeli), így szeretném a benne lévő potenciált maximálisan kiaknázni, de ez mp3-al nem fog sikerülni.

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

  • szazbolha

    addikt

    válasz #92251648 #95624 üzenetére

    Remélem nem az a probléma, hogy egy nem zenehallgatásra tervezett hangfal birtokában cserélgetem a kábelt tömörre, meghogy másként hallom a Tidalt?
    Trabanton szállni élvezet.. ahogy a régi dal mondja.
    .
    Én nem arról osztottam meg a véleményem egy rövid lábjegyzetben, hogy a flac / ogg / mp3 milyen viszonyban vannak egymáshoz, hanem arról, hogy ugyanazokat a zeneszámokat hallgatva két szolgáltatónál másként hallom, és el tudom dönteni melyik tetszik jobban.
    Fogalmam sincs a spoty vagy az Tidal Hifi mit csinál az eredeti felvételekkel, én csak a végeredményt hallom. Van különbség.
    .
    De azt is elfogadom, hogy ez csak érzékcsalódás lehet és megfelelő tapasztalattal tudással nem rendelkező zenehallgatót megtéveszti a saját rendszere vagy pszichéje, vagyhogy az nap milyen ruhát vett fel és lett tőle változó hangulata.
    Az én nézetemből teljesen legál tevékenység, ha magukra valamit is adó hifisták a high-end cuccaikon spotyt használnak forrásnak.
    .
    Tanácsot továbbra sem szeretnék adni senkinek és azt is elfogadnám, ha az embereket becsillagoznák valamilyen szisztéma szerint, hogy a véleménye mennyit ér - érhet. Nehogy megtévesszen valakit, ha nem a májsztrimből szólal meg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák