Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Panthera

    őstag

    válasz szazbolha #92967 üzenetére

    Csöves erősítőt építtetni is lehet (nekem is van ilyen ismerősöm), ilyen esetben figyelembe lehetne venni a Te igényeidet is. Azt hiszem 1-2 wattos diy-t hallottam nála két régi különlegesebb nagy dobozzal (a típust ne kérdezd) és nekem bejött a hangzása. Volt benne dinamika, de kellemes és nem tolakodó. Persze csövesben nincs túl sok viszonyítási alapom...
    A régebbi időkből kellene szerintem keresni a zárt dobozt.

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz szazbolha #92967 üzenetére

    Több 20-25cm-es? Minek abból több? Egy db rendes 25-30cm-est keress szerintem. A diszkóba kell 25 db. Középből még talán lehet értelme 2-nek, de igazából 1-1-1 db rendes kell mindből.

    A lényeg, hogy ne egy hangszórónak kelljen az összes hangszert megszólaltatnia. 200-300 hz alatt bőven elég egy, 300-tól 2000/2500-ig lehet érdemes kettévágni esetleg, de hamarabb vennék egy 60 ezres mélyközepet, mint 2 db 30 ezrest, aztán még szenvedjek a váltóval. És a gyártók se gondolkodnak máshogy (legfeljebb 1 db 60 ezres helyett csak 2 db 10 ezrest használnak egy olcsó hangváltóval)

    Valaki javítson ki, ha más a tapasztalata.

    [ Szerkesztve ]

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

  • #01758976

    törölt tag

    válasz szazbolha #92967 üzenetére

    Ez egy hozzászólás, erre lehet reagálni, hisz most van tartalom.

    Röviden.

    Diy vonal: Hangfalépítés házilag. Elkerülhetetlen a bukás. Elég ennek felismeréséhez Paci példájára emlékezni, aki hidd, el tudja, miből kell építeni, meg a hogyant is, még is ”csak” fél évet töltött a már megépített doboz behangolására. Hangmérnökként. Egy totál kezdőnek, ez nem jelenthet többet, pár évtizednél, csak időben nézve.

    Vissza az értékelésedhez és a hozzászólásod első részéhez. Bocsánat, de a te rendszered most is csak 1-es. Amit keresel hang, az megtalálható az 5,6,7 kategóriában. De, és itt jön mondandóm lényege. Mindenek előtt egy igazán jó hangfal kell. Igazán jó, kellően semleges, mentes minden jelentősebb karaktertől, legyen gyors, transzparens stb. Ha ez megvan, akkor lehet köré rendszert építeni. Amit az első részben leírtál, azt egy jó hangfal simán tudja. Tehát, lehet kemény is lágy is, ugyan az doboz, vagy gyors és lassú. Igazából nem rajta kell, múljon, ha nem az erősítőn. Ezért a legfontosabb a doboz. Az erősítőknek, mindnek van karaktere és csak a legjobbaknak van pici. Csak a legjobbaknak. Kb., így gondolom most ezt.

    Ja, üdv a hifi klubban :)

    Driverek. Minél nagyobb egy hangszóró mérete, annál kevésbé lesz merev. Ha hullámozni fogy egy 40-es, hogyan lesz pontos? Ha túl merev, túl nehéz is lesz, hogyan lesz mozgatva gyorsan? Hogyan lesz pontos? Ha meg ez összejön, hogyan lesz olcsó? : D

    [ Szerkesztve ]

  • Mathiask

    senior tag

    válasz szazbolha #92967 üzenetére

    Ha annak idején tetszett a szélessávú és a csöves, akkor lehet érdekes lehet egy Zu audio Omen. Régebben hallottam még az első változatot és rockon jó volt. Lehet annak köszönhetően hogy a hangszórója(10") módosított gitárládába való hangszóró(legalábbis anno így volt), és bár van magas sugárzója is, de a mély egy szélessávú hangsugárzó. Mivel nagy az érzékenysége és magas az impedanciája, ezért csövessel is szokták ajánlani Most van akció is az USA-ban. [link] Itthon a penna forgalmazza, nem tudom hogy éri meg, kintről rendelni, vagy pennán keresztül, vagy esetleg használtan venni egyet. (egyébként anno volt egy B&W dobozom ahol a mélysugárzó 5kHz-ig volt felengedve és azon is jól szólt a gitár, én azt szűrtem le ebből és az Omen-es meghallgatásból(lehet tévesen), hogy a gitár hangjának jó az olyan hangdoboz ahol nincs, vagy nincs túl alacsonyan a keresztezési frekvencia)

    A fentebb linkelt youtube-os oldalon én is most találkoztam az Audio Nirvana hangszórókkal szerelt dobozokkal. [link] Úgy látom az OzAudio honlapján hogy 4 hangdobozt is árulnak. Lehet érdemes lenne elmenni hozzájuk és meghallgatni hátha tetszik, ha meg nem az is egy tapasztalat. [link]

  • #92251648

    törölt tag

    válasz szazbolha #92967 üzenetére

    "Most úgy tűnik nem csak a használtpiac alsó szegmenségen, de drágább cuccok között sem találom ezt meg, mert a high end hangfalak nem ilyenek. Túl jó, túl egyenletes és pontos a hangleképezésük."

    Egy lejátszó berendezésnek kötelessége, hogy pontos legyen és azt mutassa meg, ami a hangfelvételen van. Ha át akarod színezni a világot, megteheted, de az nem a HiFi felségterülete.

Új hozzászólás Aktív témák